Citroën – Laurent Barria nowym dyrektorem ds. marketingu i komunikacji

Laurent Barria został powołany 2 listopada 2020 r. na stanowisko dyrektora ds. marketingu i komunikacji Citroëna. Będzie podlegał bezpośrednio dyrektorowi generalnemu marki, Vincentowi Cobéemu.

Laurent Barria ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na różnych stanowiskach w Groupe PSA w obszarach produktów, cen i marketingu. Pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu Peugeot w Portugalii i we Francji oraz Citroëna w Brazylii. Od 2018 roku jest dyrektorem zarządzającym Citroëna w Belgii. Jako specjalista z rozległym międzynarodowym doświadczeniem w dniu 2 listopada 2020 roku został powołany na stanowisko dyrektora globalnego ds. marketingu i komunikacji marki Citroën.

Laurent Barria będzie odpowiedzialny za zwiększanie międzynarodowego zasięgu oraz kontynuację rozwoju marki Citroën, która od 6 lat nieprzerwanie notuje ciągłe wzrosty sprzedaży. Jego doświadczenie i wiedza będą stanowiły cenny atut w procesie odmładzania marki i umacniania jej pozycji. Nominacja Laurenta Barrii to zapowiedź nowej jakości i większej efektywności w komunikacji i marketingu marki Citroën.

Citroën Lifestyle – produkty na udany dzień

„Laurent Barria będzie cennym wzmocnieniem dla zespołu zarządzającego Citroëna. Lata pracy w środowisku międzynarodowym oraz doświadczenie w obszarze marketingu i komunikacji pozwolą mu na skuteczne wdrażanie naszej strategii, w szczególności poprzez wprowadzanie na rynek zelektryfikowanych pojazdów i umacnianie międzynarodowej pozycji marki” ‒ powiedział Vincent Cobée, dyrektor generalny Citroëna.

Źródło: Citroën