GDDKiA – zakończono I etap remontu na autostradzie A4 w woj. opolskim

Wykonawca zakończył prace przy pierwszym etapie remontu autostrady A4 na odcinku około 7 km w woj. opolskim. Usunięto wszystkie elementy czasowej organizacji ruchu z jezdni północnej, natomiast na jezdni południowej w kierunku do Katowic bariery separacyjne zostaną usunięte w najbliższych dniach. Ruch kołowy na tym odcinku został przywrócony na jezdnię północną w kierunku Wrocławia.

Nadal prowadzone są prace na 3 kilometrowym odcinku II etapu, a wykonawca od przyszłego tygodnia rozpocznie prace na ostatnim dwukilometrowym fragmencie autostrady. W ramach remontu kontynuowane są prace przy układaniu warstwy wiążącej nawierzchni, ścieków trójkątnych oraz prace na obiektach mostowych. Zakończono wykonywanie podbudów bitumicznych.

Podczas prowadzonych czynności jezdnia północna na tym odcinku (w kierunku Wrocławia) jest całkowicie zamknięta. Do odseparowania przeciwnych kierunków ruchu zastosowano bariery separacyjne.

Przy realizacji etapu II na odc. od km 264 do km 269,5 – na wysokości MOP Góra Św. Anny oraz na odcinku od Góry Św. Anny w kierunku węzła Kędzierzyn-Koźle – kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i kierunku Wrocławia. Przy tym etapie realizacji robót zostanie zamknięty MOP Wysoka; wjazd i wyjazd z MOP-u Góra Św. Anny zostanie utrzymany.

GDDKiA – ile kosztuje kilometr drogi?

Zakończenie prac na remontowanym odcinku autostrady A4 planowane jest w listopadzie 2020 roku.

Kierowco stosuj się do oznakowania

Informacje przypominające o prowadzonym remoncie są wyświetlane na tablicach zmiennej treści. Apelujemy do kierowców o ostrożność i stosowanie się do wprowadzonego na tym odcinku oznakowania, ograniczenia prędkości oraz jazdy na suwak, co przyczynia się do minimalizowania zatorów na drodze.

Przypominamy o całodobowym numerze informacji drogowej 19111.

Źródło: GDDKiA