XII Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Citroënów

Coroczny Zlot Zabytkowych Citroënów zorganizowany przez Stowarzyszenie Citroën Oldtimer Club Polska, przy wsparciu Citroën Polska, w tym roku odbył się w szczególnych okolicznościach.

Tegoroczny Zlot Zabytkowych Citroënów odbywał się w tym roku w dniach 10-13 września. Pomimo szczególnych okoliczności zabytkowe pojazdy, w nieco bardziej okrojonej liczbie niż zwykle, pojawiły się na zlocie. Tym razem kultowe Citroëny prezentowały się w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Uczestnicy zlotu odwiedzili Zamek w Bobolicach oraz Zamek w Ogrodzieńcu, gdzie wspólnie z TANDEM PLUS Citroën Sosnowiec zaprezentowali się na zamkowych błoniach. Trasa zlotu przewidywała też niecodzienne testowanie samochodów w warunkach pustynnych. Citroën 2CV świetnie sprawdził się podczas jazdy, a przejazd w stronę Pustyni Błędowskiej nie stanowił żadnego problemu. Przez 4 dni zlotu na drogach Śląska i Małopolski spotkać można było Traction Avant′y, Citroëny DS oraz ID, Citroëny CX I i II serii, a także reprezentację youngtimerów XM-a i BX-a oraz towarzyszące im modele z obecnej gamy marki – C3, C3 Aircross i C5 Aircross.

Citroën 2CV był produkowany przez 41 lat. Ostatni powstał 30 lat temu w Portugalii

Przedstawiciele TANDEM PLUS Citroën postawili na tradycję i historię, dlatego podróżowali wspólnie z uczestnikami zlotu, a podczas postojów porównywali z widzami najnowsze modele z tymi zabytkowymi.
TANDEM PLUS to otwarty niedawno autoryzowany salon marki. Znajduje się przy ulicy Zuzanny 36 w Sosnowcu. W swojej ofercie posiada samochody osobowe oraz dostawcze. W tym nowoczesnym salonie klienci mogą zapoznać się z ofertą wszystkich modeli osobowych i użytkowych, zarówno w wersjach z napędem spalinowym, jak i hybrydowym, a także w 100% elektrycznym. Obiekt jest również wyposażony w sześć punktów ładowania samochodów elektrycznych.

Citroën Oldtimer Club Polska po zakończeniu tegorocznego 12. Zlotu Zabytkowych Citroënów, od razu zaplanował kolejny zlot na rok 2021. Spotkanie odbędzie się w dniach 15-18 lipca 2021 roku, a szczegóły dotyczące tego zlotu poznamy na początku przyszłego roku.

Więcej o zlocie i klubie.

Źródło: Citroën