Renault – nowe narzędzie – wyceń i odsprzedaj swój samochód

Renault jako jedyna firma wśród importerów samochodów w Polsce wprowadza narzędzie do automatycznej wyceny odkupu samochodu używanego online. Moduł „wyceń swój samochód”,który został umieszczony na stronie renault.pl,ma na celu ułatwienie klientom odsprzedaży lub zakupu innego auta i zapewnienie kompleksowości oferty (zgodnie ze strategią Easy Life).

Narzędzie oparte na skanerze średniej wartości rynkowej pozwoli sprawdzić cenę odkupu auta, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Na czym to polega?

 Wprowadzona usługa ma pomóc klientom w decyzji dotyczącej odsprzedaży ich auta,
a w przypadku, kiedy klient decyduje się na zmianę samochodu, pozwala zapoznać się z ofertą na nowe Renault lub inne auto używane z  oferty Renault Selection (oferta obejmuje różne marki samochodów). Klient ma również możliwość wyboru opcji samej wyceny auta. Po wejściu na stronę renault.pl i kliknięciu na „wyceń swój samochód” oraz wprowadzeniu podstawowych danych auta, takich jak: marka, model auta, data pierwszej rejestracji, przebieg i wybraniu salonu, z którym chcemy się skontaktować, klient otrzymuje konkretną kwotę odkupu auta od dealera Renault oraz informację o tym, że dealer skontaktuje się z klientem w celu umówienia się na spotkanie weryfikujące wycenę odkupu auta.

Elektryczne Renault ZOE w każdym gospodarstwie domowym

Wycena odkupu auta jest bezpłatna, odbywa się w stu procentach online, bez zobowiązań, bez obowiązku zakupu nowego auta i dotyczy samochodów wszystkich marek. W przypadku decyzji o zakupie nowego auta kwota zweryfikowanej wyceny może być traktowana jako wpłata własna klienta i może łączyć się z promocjami dostępnymi na poszczególne modele Renault.

Wycena przez automatyczny moduł jest oparta na rzeczywistej średniej wartości rynkowej (skaner rynku, dane z bazy Eurotax).

Jakie samochody można wycenić i odsprzedać?

 Wszystkie samochody klientów indywidualnych, których wartość nie przekracza 150 000 zł i wiek nie przekracza 12 lat, a przebieg jest niższy niż 250 000 km. Automatyczna wycenianie obejmie pojazdów prawie nowych (wiek poniżej roku lub przebieg mniejszy niż 1000 km), pojazdów LCV i ciężarowych oraz samochodów elektrycznych.

Źródło: Renault