Elektryczne Renault ZOE w każdym gospodarstwie domowym

Po raz pierwszy Renault udostępni nowe ZOE każdemu gospodarstwu domowemu w miejscowości Appyi na okres trzech lat. Dostarczy również urządzenie do ładowania (terminal ładowania lub gniazdo domowe). Dostępne będą także publiczne punkty ładowania.

Mieszkańcy Appy w departamencie Ariège, jednej z najbardziej odizolowanych od świata miejscowości we Francji, przechodzą na samochody elektryczne dzięki nowemu ZOE. Rozwój elektrycznej mobilności stał się w ostatnich latach ważną kwestią społeczną. Pojawia się nadzieja na zbudowanie lepszego i bardziej ekologicznego świata, którego częścią jest elektryczna mobilność.

Aby pokazać, że przejście na samochody elektryczne jest dostępne dla wszystkich, Renault opracowało we współpracy z Publicis nowy program stworzenia pierwszej miejscowości we Francji ze w 100% elektrycznymi samochodami. Tą miejscowością jest Appy. Przez trzy lata mieszkańcy Appy w departamencie Ariège będą mogli cieszyć się jazdą z napędem elektrycznym za kierownicą nowego ZOE i dzielić się swoimi wrażeniami.

Renault ZOE – 200 tys. samochód elektryczny z Flins

Jeżeli mieszkańcy Appy, jednej z najbardziej odizolowanych francuskich miejscowości, przechodzą na samochody elektryczne, to oznacza, że może to zrobić każdy. Ich doświadczenia napiszą nowy rozdział w historii francuskich miasteczek i wsi: jeśli taka miejscowość może się przestawić na samochody elektryczne, to na co czekają inni?

Samochody elektryczne nie są zarezerwowane jedynie dla dużych miast – można z nich korzystać wszędzie, a dostęp do infrastruktury ładowania jest coraz łatwiejszy. W pierwszym kwartale 2020 roku rynek samochodów elektrycznych we Francji wzrósł trzykrotnie.

Renault od 8 lat zajmuje czołową pozycję na tym bardzo dynamicznie rozwijającym się rynku. Marka umocniła status lidera we Francji wraz z wprowadzeniem nowego ZOE, najlepiej sprzedającego się flagowego modelu samochodu elektrycznego Renault, który stał się punktem odniesienia na rynku z liczbą 100 000 sprzedanych egzemplarzy.

Dzięki zasięgowi do 395 km w cyklu WLTP i możliwości doładowania akumulatora w zaledwie 30 minut do poziomu pozwalającego na przejechanie do 150 km nowe ZOE jest idealnym samochodem do tego projektu, który ma pokazać zalety elektrycznej mobilności.

Inauguracja oryginalnego i innowacyjnego programu Renault miała miejsce 21 lipca 2020 roku w Appy, w obecności mera miejscowości, przedstawicieli regionu i Renault zaangażowanych w projekt. Renault będzie towarzyszyć użytkownikom nowego ZOE i wspierać ich w przejściu na w 100% elektryczny napęd.

Wdrożenie programu jest dla Renault prawdziwym wyzwaniem: trzeba zmienić podejście i przełamać stereotypy związane z elektryczną mobilnością. Mieszkańcy Appy staną się nieoczekiwanymi ambasadorami projektu i pokażą, że przejście na elektryczną mobilność jest proste i nie musi komplikować życia codziennego.

Źródło: Renault