GDDKiA – MOP-y to ważny element infrastruktury drogowej. Pomóż nam je ulepszyć – zapraszamy do ankiety!

Obecnie mamy 230 MOP-ów wszystkich trzech kategorii i wraz z rozwojem sieci dróg szybkiego ruchu przybywają kolejne. Możemy na nich w trakcie podróży zaplanować niezbędną przerwę i odpoczynek, zatankować paliwo, zjeść posiłek, a na niektórych nawet przenocować w hotelu. GDDKiA stale pracuje nad udoskonalaniem infrastruktury drogowej.

Zapraszamy zatem wszystkich użytkowników do wypełnienia ankiety, która pomoże GDDKiA usprawnić również MOP-y, które są jej ważnym elementem.

I, II, III… 

To nie odliczanie do startu, a kategorie Miejsc Obsługi Podróżnych, jakie budujemy przy drogach szybkiego ruchu. GDDKiA zarządza MOP podstawowymi, czyli kategorii I z parkingami i toaletami.

MOP-y wyższej kategorii II zarządzane są przez dzierżawców. Na nich kierowcy mogą zatankować paliwo i skorzystać z obiektów gastronomicznych. MOP-y najwyższej kategorii III, również zarządzane są przez prywatne podmioty i dodatkowo mogą posiadać miejsca noclegowe.

·        Zobacz mapę MOP 

Odpoczynek w podróży 

Podczas jazdy, zwłaszcza w okresie wysokich temperatur, pamiętaj o nawadnianiu i przerwach w trakcie jazdy. Krótki odpoczynek pozwoli zachować odpowiednią koncentrację podczas pokonywania kolejnych kilometrów. Idealnym miejscem do tego są właśnie MOP-y.

Zapraszamy do ankiety – czekamy na opinie użytkowników dróg 

Jeżeli chcemy wprowadzić praktyczne zmiany, ulepszenia i wyższe standardy na MOP-ach przy drogach krajowych, musimy poznać opinię ich użytkowników. Odwiedzając takie miejsce w trakcie wakacji, zwróć uwagę, co można zmienić, a co ewentualnie poprawić.

GDDKiA – nowe inwestycje drogowe wyprowadzają ruch z zatłoczonych miast

GDDKiA przygotowała dla użytkowników dróg i autostrad ankietę, której wypełnienie zajmie tylko kilka minut. Opinie można przekazywać do końca lipca 2020 r.

Zapraszamy!

Źródło: GDDKiA