Peugeot 308 – nowa gama już w Polsce (ceny)

PEUGEOT 308 został do tej pory wyprodukowany w liczbie ponad 1,5 mln egzemplarzy i wyróżniony 43 nagrodami przyznanymi na całym świecie, w tym prestiżowym tytułem Car of The Year, w momencie premiery w 2014 roku, podobnie jak później PEUGEOT 3008 i ostatnio PEUGEOT 208. W 2020 roku marka prezentuje nową gamę PEUGEOT 308.

Wprowadzając godne uwagi zmiany w swojej gamie, PEUGEOT 308 będzie kontynuował swoją success story w segmencie kompaktowych hatchback-ów, który stale się rozwija. Dostępny jest nowy kolor lakieru: Niebieski Vertigo oraz nowy wariant felg aluminiowych. Deska rozdzielcza jest wyposażona w 100% cyfrowy PEUGEOT i-Cockpit® oraz dotykowy ekran centralny z połyskującym wykończeniem.

PEUGEOT i-Cockpit – przedmiot zazdrości, nigdy nieskopiowany

PEUGEOT 308 należy do najlepszych modeli w segmencie C pod względem dynamiki, osiągów i kompromisu pomiędzy komfortem a zachowaniem na drodze, oferując silniki spalinowe najnowszej generacji oraz szereg systemów wspomagania przejętych z wyższych segmentów. Inauguruje także nową strukturę gamy złożoną z trzech poziomów wyposażenia, każdy uzupełniony o dodatkowe elementy proponowane w ramach pakietów.

PEUGEOT 308 – czysty design

Sylwetka PEUGEOT 308 wyróżnia się zrównoważonymi proporcjami zarówno w wersji hatchback, jak i SW (wersja kombi). Czysta linia nadwozia wręcz przylegającego do podzespołów mechanicznych nadaje mu atletyczny i dynamiczny wygląd. W 2020 roku gama PEUGEOT 308 zyskuje nowy kolor nadwozia: trójwarstwowy Niebieski Vertigo. Dla poziomu wyposażenia Allure standardowa 16-calowa felga „ZYRCON” jest opcjonalnie dostępna w wersji diamentowanej.

PEUGEOT 308 – czysta przyjemność z jazdy

PEUGEOT 308 oferuje kompromis pomiędzy komfortem a zachowaniem na drodze na najwyższym poziomie w segmencie samochodów kompaktowych, zarówno w wersji hatchback, jak i SW. Nieodłącznym elementem przyjemności z jazdy, którą zapewnia marka jest PEUGEOT i-Cockpit®. PEUGEOT 308 jest wyposażony w jego cyfrową wersję. Składa się ona między innymi z 10-calowego cyfrowego panelu o wysokiej rozdzielczości. Ten zestaw przyrządów zawiera najnowsze osiągnięcia w zakresie projektowania graficznego, przejęte z ostatnich modeli: PEUGEOT 208 i PEUGEOT 2008. Dotykowy ekran centralny ma błyszczące wykończenie, na wzór smartfonów najnowszej generacji.

PEUGEOT 308 – polskie ceny 

Możliwość podłączenia smartfona do samochodu jest priorytetem dla wielu klientów. PEUGEOT 308 jest wyposażony w funkcję Mirror Screen, która umożliwia wyświetlenie zawartości ekranu smartfona na ekranie dotykowym samochodu. Ta oferta jest kompatybilna z protokołami Android Auto™ i Apple Carplay. System nawigacji 3D posiada funkcję rozpoznawania poleceń głosowych. Połączony z TomTom® Traffic umożliwia optymalizację tras przejazdu w zależności od natężenia ruchu drogowego w czasie rzeczywistym. Otrzymywanie informacji o strefach niebezpiecznych jest dostępne w ramach rocznego abonamentu.

Źródło: Peugeot