„Historie Alfy Romeo” (1) – włoska ikona oczami Insidera

Piękne historie mogą ekscytować i przynosić radość, a w trudnych momentach podnosić  na duchu. Dobrze opowiedziana historia jest jak dobrze wykonany samochód, do którego wsiadasz i jedziesz. Możesz pojechać daleko, przynajmniej w wyobraźni.

Alfa Romeo zaprasza swoich fanów w podróż, która trwa od 110 lat i przedstawiona jest we wciągających odcinkach.

Historie Alfy Romeo”: świętując 110 lat historii

Dzień 24 czerwca 2020 roku będzie dla Alfy Romeo kolejnym, ważny kamieniem milowym: marka z logo węża będzie świętować swoje 110 lat pełnych innowacji technologicznych, sportowych sukcesów i niezapomnianych samochodowych dzieł. „Historie Alfy Romeo”, internetowa seria skierowana do fanów marki i motoryzacji, świętuje to właśnie wydarzenie. Alfa Romeo jest podziwiana nie tylko przez entuzjastów marki, ale także przez wszystkich, którzy cenią piękno, innowacyjność i osiągi. Historia Alfy Romeo, splatająca się z tym, co najlepsze we Włoszech, jest inspirującą opowieścią o stylu, charakterze, pomysłowości, odwadze i triumfie.

Pasja w  sercu: Alfa Romeo opowiada swoją historię

Wykorzystując swoje najbardziej znane modele i dołączając do nich archiwalne zdjęcia samochodów prezentowanych w Muzeum Alfa Romeo w Arese, „Historie Alfy Romeo” opowiadają o włoskim dziedzictwie i społeczeństwie, podkreślając ewolucję marki od konstruktora karoserii, przez mistrza sportów motorowych, aż po światową ikonę motoryzacji. Jak każde dzieło z logo węża, tak  i „Historie Alfy Romeo” skierowane są do tych, których fascynuje samochód. W kolejnych odcinkach „Historie Alfy Romeo” zabierają odbiorców na kameralne spotkania z kierowcami i gwiazdami, inżynierami i projektantami, celebrytami i zwykłymi fanami, wszystkimi tymi, którzy odgrywają kluczową rolę w historii Alfy Romeo. 

Z mediolańskiej Via Cappuccio na świat

„Historie Alfy Romeo” zaczyna się od pierwszego samochodu wyprodukowanego przez  Alfę, 24 HP, zaprojektowanego przez Giuseppe Merosiego w jego domu na Via Cappuccio w Mediolanie, jeszcze przed zarejestrowaniem nazwy firmy A.L.F.A. (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili) w Mediolanie 24 czerwca 1910 roku.

Zobacz i poznaj korzenie oraz bliskie związki Alfa Romeo z Londynem, Bordeaux i Neapolem, które od samego początku otworzyły markę na świat. Przypomnimy także początki wyścigowej legendy Alfa Romeo: od debiutu na torze w 1911 roku, po pierwsze zwycięstwo w 1923 roku na Targa Florio, kiedy to powstał słynny emblemat Quadrifoglio.

Źródło: FCA