GDDKiA – krajowa „jedynka” w woj. łódzkim zamknięta na weekend (6-9.03.2020)

W najbliższy weekend zamknięty dla ruchu będzie blisko 17-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 1 między Kamieńskiem i Radomskiem w woj. łódzkim. Ma to związek z koniecznością wyburzenia dwóch wiaduktów biegnących nad budowaną trasą. Prace rozpoczną się w piątek 6 marca 2020 r. o godzinie 21.00, a zakończą w poniedziałek 9 marca o godzinie 6.00.

Na ten okres wyznaczone zostaną objazdy: dla jadących w kierunku południowym: w Kamieńsku z DK1 zjazd na DW484 do DK91. Dalej DK91 do Radomska skąd obwodnicą należy dojechać do ul. Unii Europejskiej i dalej Łódzką do DK42, którą dojedziemy do DK1. Analogicznie dla jadących od strony Katowic w kierunku Łodzi.

W związku z wyburzeniem wiaduktów na drogach powiatowych: Kamieńsk – Pytowice i Dobryszyce – Blok Dobryszycki, dla okolicznych mieszkańców wyznaczono objazdy, dzięki którym będą mogli przejechać z jednej strony budowanej autostrady na drugą. Taki stan rzeczy utrzyma się do czasu oddania nowych wiaduktów. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, mają stanąć do końca bieżącego roku.

Źródło: GDDKiA