Różany Rolls-Royce Phantom

Przedsiębiorca ze Sztokholmu, którego niezwyczajną pasją są kwiaty, złożył zamówienie na wyjątkowego Rolls-Royce’a. Klient, którego żona i dwoje z czwórki dzieci noszą imiona pochodzące od nazw kwiatów, postawił wyzwanie przed członkami zespołu Rolls-Royce Bespoke Collective – projektantami, rzemieślnikami oraz inżynierami – by wyobrazili sobie samochód, który otacza jego użytkowników uwodzicielską kwiatową scenerią. W efekcie powstało wnętrze, które można nazwać świątynią prawdziwego luksusu z udekorowaną kwiatami wyhaftowanymi milionem przeszyć.

Torsten Müller Ötvös, szef Rolls-Royce Motor Cars, powiedział “Różany Phantom jest oszałamiającą wersją współczesnego Rolls-Royce’a. Niezwykli rzemieślnicy z Home of Rolls-Royce stworzyli coś wspaniałego i tylko tak to można określić. Osiągnięcia naszego zespołu Bespoke są zawsze na najwyższym światowym poziomie. Kiedy patrzę na dzieła takie, jak ten samochód, mam poczucie dumy, ponieważ wiem, że w skali globalnej identyczne umiejętności są niepowtarzalne. Bez wątpienia to jest jeden z najwspanialszych egzemplarzy Phantoma tej generacji.”

Rolls-Royce – skrzyneczka, schowek na cygara i whisky

Pierwszym źródłem inspiracji IeuanaHatheralla, projektanta z zespołu Bespoke, był ogród różany znajdujący się w siedzibie marki, w Goodwood w hrabstwie West Sussex. To jedyne miejsce na świecie, gdzie rośnie Phantom Rose. Wyhodowana specjalnie dla Rolls-Royce’a przez brytyjskiego hodowcę róż, Philipa Harknessa, z HaknessRoses, Phantom Rose rośnie na dziedzińcu Global Centre of Luxury Manufacturing Excellence wGoodwoodw Wielkiej Brytanii.

IeuanHatherall powiedział: “Odnajduję boskie piękno w różanym ogrodzie, gdy jest on w pełnym rozkwicie. Klient chciał właśnie stworzyć to samo poczucie zachwytu.W spokojnym wnętrzu Phantoma obfitość kwiatów ma wznosić morale i oddawać hołd nieskończonemu pięknu natury.”

Karoseria samochodu w kolorze Peacock Blue jest przerwana podwójną linią coachline w kolorze Charles Blue, która oplata samochód niczym łodyga róży. Koła nawiązują do całej koncepcji designu i zdobią je bliźniacze linie, także w kolorze Charles Blue.

Gdy otwieramy drzwi samochodu, naszą uwagę zwraca haft umieszczony na wewnętrznej części tylnych drzwi, ale dopóki nie zasiądziemy na tylnym siedzeniu, nie będziemy w stanie dostrzec pełni  haftów wyszytych satynową nicią. Różany Phantom jest ozdobiony kwiatami w poszczególnych fazach rozwoju, od pąków do pełnego rozkwitu, w asymetrycznym ułożeniu sprawiającym wrażenie, jakby kwiaty rosły wzdłuż sufitu, począwszy od tyłu samochodu. Bajeczna podświetlana podsufitka rozświetla tę scenerię, jako że róże przeplatają się z ręcznie umieszczonymi światłowodami.

W tylnej części samochodu, fotele Serenity Seating z miękką poduszką z cielęcej skóry, odzwierciedlają kolory karoserii w odwrotnych proporcjach – lamówki w kolorze Peacock Blue są akcentem na skórze siedzeń w kolorze Charles Blue. Osoby, które na nich siedzą mogą podziwiać galerię stworzoną jako centralne miejsce wnętrza. Łodygi wyhaftowanych róż wspinają się pod pokrytą szkłem powierzchnią galerii umilając drogę pasażerom.

Na życzenie zamawiającego, koloru dodają motyle – pawie oczko i modraszek adonis – nasycając ruchem elegancki motyw. Rodzina klienta także brała udział w tworzeniu Phantoma: żona zaprojektowała parasolki, a córka Magnolia, zadecydowała o odcieniu karoserii. Właściciel powiedział: “Chciałem, aby wszędzie były kwiaty oraz róże. Moje życzenie zostało przekute w wyjątkowe dzieło sztuki.”

Źródło: Rolls-Royce