Premiera McLarena Elva – cena w Polsce od 2 064 115 euro

Ekstremalny nowy roadster McLarena od 0 do 100 km/h rozpędza się w niespełna 3 sekundy. Powstanie tylko 399 egzemplarzy, które będą realizowane na zamówienie z uwzględnieniem preferencji każdego użytkownika.

Dwuosobowy roadster z otwartym kokpitem jest hołdem dla samochodów sportowych McLaren-Elva, zaprojektowanych w latach 60-tych XX wieku przez Bruce’a McLarena. To najlżejszy z samochodów stworzonych dotąd przez McLaren Automotive, wyposażony w dedykowane podwozie i karoserię z włókna węglowego, unikalne fotele z tego samego materiału oraz hamulce węglowo-ceramiczne.

Pojazd napędzany jest ośmiocylindrowym silnikiem twin-turbo o pojemności skokowej 4.0 l i mocy 815 KM. Zastosowano innowacyjny poczwórny wydech ze stopu Inconel (nikiel, chrom i żelazo) oraz tytanu, który dostarcza wyjątkowy dźwięk oraz wzmacnia moc silnika poprzez redukcję ciśnienia zwrotnego.

McLaren 620S – jeden z 350 egz. już w Warszawie!

Producent ustalił podstawową cenę, która rozpoczyna się od 2 064 115 euro, jednak jej ostateczna wysokość zależy od stopnia personalizacji, którą zapewnia McLaren Special Operations (MSO).