Sportowy Abarth Offshore debiutuje na Top Marques Monaco 2024

W 75. rocznicę powstania marki, Abarth po raz kolejny zachwyca swoją społeczność debiutującym nowym Abarthem Offshore, który miał swoją światową premierę podczas wydarzenia „Top Marques 2024”, które odbyło się w dniach od 5 do 9 czerwca w samym sercu Księstwa Monako.

Zainspirowany sportowym dziedzictwem marki z logo Skorpiona, nowy Abarth Offshore zbliża Abartha do świata żeglarskiego. Zaprezentowany przez Car Off Shore, został zaprojektowany przy udziale Centro Stile Fiat i Abarth i koncentruje się na sportowym charakterze marki, agresywności, jasnych kolorach i ekscytujących osiągach.

Nowy Abarth Offshore wyróżnia się odważnym, metaliczno-zielonym nadwoziem, które mieni się w świetle słonecznym oraz ciemnokasztanowymi detalami i szwami. Napędzany silnikiem zaburtowym hydrojet, zapewnia imponujące osiągi dzięki mocy 230 KM i dwom wyścigowym układom wydechowym marki Riva, które zapewniają Abarthowi Offshore agresywny dźwięk i przypominają charakterystyczne cechy hot-hatchy Abartha. Łódź wyróżnia się wyrazistymi, sportowymi liniami, a sztywny dach otaczający kabinę chroni sternika dzięki specjalnemu systemowi ochrony maski będącemu znakiem rozpoznawczym kabrioletów Abartha. Kolory nadwozia idealnie współgrają z kolorystyką sportowych foteli Besenzoni z ergonomicznym, pikowanym oparciem pokrytych skórzaną tapicerką i zestawionych z pasującymi kolorystycznie 4-punktowymi pasami bezpieczeństwa i stalową podstawą z amortyzacją Wave Shock.

Abarth 600e Scorpionissima – najmocniejszy model w historii marki

Aby zapewnić więcej miejsca na pokładzie, platforma kąpielowa posiada elegancką, wpuszczaną stalową drabinkę, a wygodny podwójny pokład słoneczny na rufie pozwala gościom w pełnym komforcie zrelaksować się po przyjemnej kąpieli. W całej łodzi zastosowano wysokiej jakości materiały, od syntetycznego drewna tekowego Synteak z możliwością personalizacji po poręcz biegnącą wzdłuż ostrych linii od rufy po dziób. Abarth Offshore jest wyposażony w system audio Garmin z diodami LED RGB, 4 głośnikami morskimi Fusion i subwooferem, który wykorzystuje deskę rozdzielczą jako płytę rezonansową. Dzięki zaawansowanym technologiom, Abarth Offshore pozwala klientom bezpiecznie żeglować, doświadczać ekscytujących wrażeń i cieszyć się niezrównanym komfortem. Łódź spełniającą różne potrzeby można dodatkowo spersonalizować za pomocą wyposażenia wędkarskiego lub sportowego.

Abarth 695 75° Anniversario: limitowana edycja wyprodukowana jedynie w 1 368 egzemplarzach

Nowy Abarth Offshore jest dostępny w limitowanej edycji zaledwie 500 niepowtarzalnych, całkowicie spersonalizowanych egzemplarzy. To idealna łódź dla osób pragnących dodać sportowego charakteru i wyjątkowości do swoich żeglarskich wrażeń.

Więcej szczegółów na temat nowego Abartha Offshore można znaleźć tutaj.

Źródło: Abarth