Kia Slovakia wyprodukowała już 5-milionowy samochód

Kia Slovakia świętuje wyprodukowanie ponad pięciu milionów samochodów, co podkreśla ogromny sukces firmy. 5-milionowym autem jest hybrydowy Sportage, który trafi w ręce klienta na Słowacji. Z pięciu milionów samochodów wyprodukowanych w zakładzie znajdującym się w Teplička nad Váhom ponad 2,5 miliona to modele Sportage, które są produkowane w Kia Slovakia od drugiej generacji. Tuż za nimi plasują się modele z rodziny Ceed, których wyprodukowano ponad 2,1 miliona egzemplarzy.

“W ciągu ostatnich dwóch dekad potroiliśmy nasz udział w europejskim rynku samochodowym dzięki obecności naszej fabryki w Europie” – mówi Marc Hedrich, prezes Kia Europe, obecny na lokalnej ceremonii. „Ogromny sukces modeli Ceed i Sportage produkowanych na Słowacji jest naprawdę godny podziwu. Te auta kilkakrotnie były najlepiej sprzedającymi się modelami w Europie, co jest dowodem na jakość, jaką udało się osiągnąć marce Kia”.

Nowa Kia Sorento – już można zamawiać od 241,9 tys. zł

Kia Slovakia produkuje obecnie prawie 1500 samochodów Ceed i Sportage dziennie, które pociągami i ciężarówkami są transportowane do salonów sprzedaży w Europie. W ostatnich latach głównymi krajami eksportowymi Kia Slovakia są Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja i Hiszpania. Firma nadal inwestuje i wdraża nowe technologie w celu zwiększenia wydajności produkcji i bezpieczeństwa pracowników, zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko i zapewnienia maksymalnej satysfakcji klientów.

Kia EV3 światowa premiera kompaktowego elektrycznego SUV-a

Poprzez fundację, która została założona w 2013 roku, producent samochodów już wsparł szereg projektów w dziedzinach edukacji, zdrowia, środowiska i integracji.</ W zakładzie Kia Slovakia pracuje około 3800 osób, a średni czas zatrudnienia pracowników wynosi 11 lat. Spośród obecnej kadry ponad 1300 pracowników pracuje dla Kia Slovakia od ponad 15 lat, co czyni firmę stabilnym pracodawcą w regionie, a tym samym strategicznym partnerem miasta Żylina, okolicznych gmin i społeczności. Kia jest jedynym producentem samochodów na Słowacji, z własnym certyfikowanym laboratorium emisji i zakładem produkcji silników. W Kia Slovakia pracują najbardziej wykwalifikowani inżynierowie, którzy specjalizują się zarówno w montażu podzespołów, jak i w obróbce części. Jeśli chodzi o innowacje i zrównoważony rozwój, Kia stoi na czele europejskiego przemysłu motoryzacyjnego.

Zaangażowanie i kompetencje pracowników w połączeniu z najnowocześniejszymi obiektami pozwoliły Kia sprostać zmieniającym się potrzebom europejskich klientów. Techniczne umiejętności zespołu produkcyjnego dorównują ich zaangażowaniu w ochronę środowiska. W ciągu ostatniej dekady, dzięki różnym inicjatywom Kia znacznie zmniejszył swój negatywny ślad na każdy wyprodukowany samochód – o 16% zmniejszyło się zużycie energii elektrycznej, a wody – o aż 35%, poprzez ponowne wykorzystanie wody z recyklingu, o 19% zmniejszono emisję CO2. Na koniec warto zauważyć, że fabryka marki Kia w Żylinie wykorzystuje w swojej działalności 100% energii odnawialnej.

“Chciałbym podziękować wszystkim naszym pracownikom, dostawcom i partnerom za ich wysiłki i poświęcenie – dzięki ich ciężkiej pracy udało nam się wyprodukować 5 milionów samochodów w Teplička nad Váhom” – powiedział Geon Won Shin, prezes i dyrektor generalny Kia Slovakia.

Źródło: KIA