Astara mianuje nowego prezesa, by poprowadził firmę do wzrostu w Polsce

Astara Western Europe, wyłączny importer samochodów Nissan, Mitsubishi i Isuzu w Polsce, ogłosiła dziś nominację Piotra Laube na stanowisko prezesa w Polsce (Country Manager) z natychmiastowym efektem. W swojej nowej roli Laube będzie odpowiedzialny za zarządzanie działaniami firmy Astara w Polsce raportując bezpośrednio do Oliviera Sermeusa, dyrektora zarządzającego Astara Western Europe.

Piotr Laube dołączył do zespołu Astara w Polsce we wrześniu 2023 roku. Przez ostatnie 15 lat zajmował wysokie stanowiska w BMW Group Poland i Inchcape. Laube jest wysokiej klasy menadżerem z ogromnym doświadczeniem w sektorze motoryzacji i znaczącymi sukcesami w obszarze rozwijania biznesu i satysfakcji klientów.

“Cieszymy się z nowej roli Piotra w firmie Astara w Polsce” – powiedział Olivier Sermeus, dyrektor zarządzający Astara Western Europe. „Jego szerokie doświadczenie na polskim rynku motoryzacyjnym i pasja, z jaką traktuje obsługę klienta, to ważne atuty w procesie umacniania naszej czołowej pozycji wśród importerów japońskich samochodów w Polsce” – dodał.

Mitsubishi – Polacy pokochali nowe modele

Jako Country Manager, Laube nadal będzie pełnił rolę szefa marki Nissan w Polsce. Za zarządzanie markami Mitsubishi i Isuzu odpowiadać będą jak dotąd Piotr Szewczyk i Radosław Przybyt.

Nowe Mitsubishi ASX zadebiutuje w Polsce późną jesienią 2024 roku

“Jestem zaszczycony, że mogę podjąć to nowe wyzwanie w firmie Astara w Polsce” – powiedział Piotr Laube, nowo mianowany Country Manager. „Astara zyskała pozycję kluczowego gracza na polskim rynku motoryzacyjnym dzięki swojemu portfolio innowacyjnych samochodów wysokiej jakości marek Nissan, Mitsubishi i Isuzu. Cieszę się na perspektywę współpracy z tymi zespołami i dalsze budowanie ich sukcesów w celu wzmocnienia pozycji firmy Astara i uczynienia z niej lidera wśród grup motoryzacyjnych w naszym kraju” – dodał.

Źródło: Astara