Nowy Volkswagen California – premiera nowej generacji

California to kultowy kamper. Wyprodukowano już ponad 280 000 egzemplarzy tego bestsellerowego modelu. Teraz Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje zupełnie nową jego generację: Nową Californię. Bazuje ona na dłuższej wersji nowoczesnego Multivana.

Volkswagen Samochody Dostawcze przeprojektował każdy obszar tego kampera, czyniąc go bardziej przestronnym, inteligentnym, wyrafinowanym, wszechstronnym i zrównoważonym. Pomimo tego, Nowa California nadal podąża śladami swoich kultowych poprzedników, kontynuując w ten sposób jedną z wielkich historii motoryzacyjnych sukcesów. Volkswagen Samochody Dostawcze zachował naturalnie kluczowe elementy Californii, takie jak unoszony dach oraz wnętrze, które przy okazji zostało starannie, w najdrobniejszych szczegółach zaplanowane. Oczywiście Nowa California jest cały czas idealnym pojazdem do codziennego użytku, który dosłownie w chwilę może zostać samochodem, dzięki któremu odbędziemy naszą podróż życia.

To wszystko dzięki najnowszemu układowi napędowemu, systemom wspomagania, systemowi infotainment oraz dzięki nowej architekturze kampera. Po raz pierwszy w historii wszystkie Californie będą teraz standardowo wyposażone w dwoje przesuwanych drzwi po obu stronach pojazdu, co daje jeszcze większą wszechstronność i więcej możliwości użytkowania. Kolejną nowością w Nowej Californii jest hybrydowy napęd na wszystkie koła typu plug-in. Oznacza to, że nasz kamper odcinkowo poruszać się może jako pojazd w pełni elektryczny.

Volkswagen ID. Buzz AD – przyszłość miejskiej mobilności

Beach, Coast i Ocean – idealny kamper na każdą okazję

Volkswagen Samochody Dostawcze oferuje Nową Californię w wersjach Beach, Beach Tour, Beach Camper (z mini-kuchnią z tyłu), a także Coast i Ocean (każda z pełnym aneksem kuchennym po stronie kierowcy). Oznacza to, że po raz kolejny dostępna jest kompletna rodzina samochodów kempingowych, które zaspokoją najbardziej zróżnicowane wymagania i sytuacje życiowe. Nowa California jest również jednym z trzech filarów gamy kamperów marki. Plasuje się pomiędzy mniejszym Caddy California a większym Grand California. Nowa California jest doskonałym, wszechstronnym pojazdem idealnie łączącym w sobie funkcje uniwersalnego Volkswagena typu bus do codziennego użytku i wielofunkcyjnego kampera.

Zawsze z podnoszonym dachem, zawsze z dwojgiem przesuwanych drzwi

Wszystkie wersje Nowej Californii mają unoszony dach z oknem z przodu, które może być otwierane niczym wejście do namiotu. Dodatkowo, na obu bokach również umieszczono okna (wszystkie z moskitierą). Kolejnym wspólnym elementem wszystkich wersji są przesuwane drzwi po lewej i prawej stronie. W Californii 6.1 funkcja ta była dostępna tylko po stronie pasażera z przodu, w pakietach wyposażenia Coast i Ocean. W codziennym życiu oznacza to o wiele łatwiejszy dostęp do Nowej Californii z obu stron.

Volkswagen ID. Buzz Cargo – nowy wymiar mobilności dla firm

Ponadto, po raz pierwszy, obie strony pojazdu mogą być używane podczas postoju na kempingu jako taras na świeżym powietrzu. By chronić się przed deszczem lub zbyt dużym nasłonecznieniem, opcjonalnie zamówić można też markizę, zarówno na lewą, jak i na prawą stronę. Nowością są także indywidualne fotele zamiast tylnej kanapy. Innymi słowy, rowery mogą teraz podróżować również wewnątrz, a siedzenia można ustawić indywidualnie, zgodnie z osobistymi preferencjami. Wreszcie wszystkie Nowe Californie, począwszy od wersji Beach Tour, są wyposażone w zupełnie nową jednostkę sterującą kamperem, zamontowaną w słupku C, po stronie pasażera.

Wszystkie funkcje kampera można teraz kontrolować i sprawdzać z poziomu wyświetlacza. Alternatywnie, można je również obsługiwać za pomocą odpowiedniej aplikacji samochodowej w systemie infotainment lub aplikacji California on Tour na smartfonie. Jeden mały szczegół techniczny pokazuje, jak dobrze, we wszystkich obszarach, przemyślana jest Nowa California: wszystkie diody LED i oświetlenie we wnętrzu można wyłączyć w tym samym czasie, za pomocą krótkiego, dwukrotnego dotknięcia jednego z licznych przełączników światła. To funkcja, której często nie można znaleźć nawet w luksusowych hotelach.

Źródło: Volkswagen