Poznań Motor Show 2024 pod dyktando Chińczyków

Nie jest tajemnicą, iż światowa motoryzacja znalazła się na rozdrożu i jest to widoczne wśród wystawców branżowych targów. Wciąż swojego miejsca poszukują organizatorzy targów Poznań Motor Show, które pretendują do  miana najważniejszego motoryzacyjnego wydarzenia w Europie Środkowo-Wschodniej. sze od udziału w targach.

Powodzenie takiej imprezy bezpośrednio uzależnione jest od zainteresowania importerów i dealerów, a tych wciąż w halach MTP wciąż brakuje. Firmy oszczędzają i starają się wydawać pieniądze na konkretne eventy, które są znacznie tańsze od targów.

Oprócz Poznań Motor Show blok wydarzeń motoryzacyjnych wypełniły Targi Techniki Motoryzacyjnej oraz Kongres MOVE. Łącznie to 12 pawilonów z atrakcjami dla miłośników motoryzacji w każdym wydaniu.

Kia EV9 – z tytułem Światowego Samochodu Roku 2024

Tegoroczną edycję Poznań Motor Show jak zwykle zainaugurowały liczne pokazy, przygotowane przez czołowe marki motoryzacyjne. Zwiedzający mogli z bliska obejrzeć najnowsze pojazdy takich producentów, jak Mercedes, Hyundai, Renault, Dacia, Dodge, RAM, czy SsangYong. Nie brakowało również rynkowych nowości. Mogliśmy oglądać marki debiutujące na polskim rynku. Wśród nich znalazły się Beijing, Forthing oraz Arcfox. Oprócz marek samochodowych swoje nowości zaprezentowali producenci motocykli. Fani jednośladów mogli obejrzeć prezentacje Hondy, Kawasaki i MV Agusty.

Nowa Dacia Duster w Polsce od 79,9 tys. zł

Na pocieszenie warto dodać, iż liczba obecnych w Poznaniu marek była zdecydowanie większa, niż na zakończonych niedawno targach w Genewie.