Mercedes-Maybach EQS SUV dostępny w sprzedaży w Polsce

Po wprowadzeniu na rynek północnoamerykański Mercedes-Maybach EQS 680 SUV  jest teraz dostępny w sprzedaży również w Europie. W Polsce cena modelu wynosi od 979 900 zł. Mercedes-Maybach EQS SUV ustanawia nowy standard w świecie elektromobilności. Jego elegancki design z charakterystycznymi dla Maybacha elementami na życzenie można połączyć z dwukolorowym lakierowaniem. Opcjonalny pakiet Night Series pozwala dodatkowo zaakcentować wykwintną estetykę za sprawą ciemnych akcentów, które nadają jeszcze bardziej progresywny wygląd.

Po odblokowaniu pojazdu podróżujących witają perfekcyjnie dobrane elementy świetlne. Kolejną ekskluzywną cechą są standardowe przednie i tylne automatyczne drzwi. Wnętrze zaprojektowano na wzór eleganckiego salonu, zapewniającego holistyczny komfort dla wszystkich zmysłów. Szeroka gama nastrojów świetlnych i specyficzny dla Maybacha zapach w kabinie, w połączeniu z wyjątkowym brzmieniem standardowego nagłośnienia Burmester® 4D, dbają o spokój i relaks podczas podróży. Dzięki jeszcze bardziej zaawansowanym zabiegom w obszarze NVH (hałasy/wibracje/uciążliwości) pierwszy w pełni elektryczny Maybach zapewnia maksymalny komfort akustyczny, zwłaszcza pasażerom z tyłu. Także zawieszenie, ze specjalnym programem jazdy MAYBACH, oferuje szczególnie wysoki poziom wygody.

Mercedes-Benz jako pierwszy producent samochodów na świecie przeprowadził test zderzeniowy z użyciem promieni X

Mercedes-Maybach EQS SUV jest teraz dostępny także z cyfrowym kluczykiem. Można go używać do wygodnego blokowania, odblokowywania i uruchamiania samochodu. Jedyne, czego potrzebuje kierowca, to kompatybilne urządzenie Apple (iPhone lub Apple Watch). Możliwe jest także udostępnianie klucza maksymalnie 16 osobom – za pośrednictwem AirDrop®, iMessage® lub innych platform do przesyłania wiadomości. Wstępna instalacja cyfrowego kluczyka jest standardowym wyposażeniem na rynkach, na których dostępne są usługi Mercedes me connect.

Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ w specjalnej wersji Limited Edition

Najważniejsze dane techniczne w skrócie

Mercedes-Maybach EQS 680 SUV, standardowo wyposażony w napęd na obie osie 4MATIC, dysponuje mocą 484 kW (658 KM) i 950 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jego zasięg w cyklu mieszanym WLTP wynosi 607 km.

Mercedes-Maybach EQS 680 SUV
Zespół napędowy i akumulator
Napędna wszystkie koła
Silniki elektrycznerodzajdwa silniki synchroniczne z magnesami trwałymi (PSM)
MockW484
Moment obrotowyNm950
Napięcie systemoweV396
Ładowarka pokładowakW22
Czas ładowania AC (22 kW)h5,50
Maksymalna moc ładowania DCkW200
Czas ładowania DC na szybkiej stacjimin31
Maksymalny zasięg po 15 min ładowania DCkmdo 230
Przyspieszenie 0-100 km/hs4,4
Prędkość maksymalnakm/h210
Samochód
Długość/szerokość/wysokośćmm5125/2034/1721
Rozstaw osimm3210
Średnica zawraca z tylną osią skrętną 4,5°/10°m11,9/11,0
Pojemność bagażnikal440
Zużycie energii i zasięg
Zużycie energii w cyklu mieszanym WLTPkWh/100 km22,0–24,1
Emisje CO2 w cyklu mieszanym WLTPg/km0
Zasięg w cyklu mieszanym WLTPkm559–

Źródło: Mercedes-Benz