Opel Corsa Electric Yes dostępny już od 129 tys. zł

Świeża, ekscytująca, w punkt – tak od jesieni ubiegłego roku marka Opel reklamuje nową Corsę. Dla każdego, kto szuka prostej, ekscytującej i elektrycznej mobilności, odpowiedź może być tylko jedna: „Yes, of Corsa!” Ta niezwykła crossmediowa kampania jest realizowana teraz w oparciu o nową edycję specjalną Corsa Electric Yes.

Ta ekskluzywna wersja najpopularniejszego w ostatnich latach w Niemczech małego samochodu będzie przyciągać wzrok swoim sportowym wyglądem GS, w specjalnym czerwonym lakierze Rekord Red i z kontrastującym czarnym dachem. Wyposażona w liczne technologie i funkcje zwiększające komfort, Corsa Electric Yes jest dostępna w cenie 129 000 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce).

Opel 125 lat temu, 21 stycznia 1899 roku, rozpoczął produkcję samochodów

„Czy nasz nowy, ekskluzywny model specjalny Corsa jest dobrze wyposażony? Czy zwraca na siebie uwagę? A przede wszystkim: czy zapewnia przyjemność z jazdy i jest lokalnie bezemisyjny? Nowa „Corsa Electric Yes” odpowiada na wszystkie te pytania zdecydowanym „Yes” – powiedział Krzysztof Gacek, dyrektor marki Opel w Polsce. „Dzięki tej limitowanej edycji specjalnej przenosimy naszą udaną kampanię na drogi i po raz kolejny udowadniamy, że dotrzymujemy obietnic oferując wiele korzyści naszym klientom”.

„Yes, of Corsa”: najlepiej sprzedający się mały samochód Opla jako wyraźny komunikat

Nowa edycja specjalna Corsa Electric Yes zachwyca już od pierwszego wejrzenia – i to z każdej perspektywy. Z przodu Corsa z dumą prezentuje charakterystyczny przedni pas samochodu Opel Vizor. Z tyłu śmiało eksponuje nazwę, zaś emblemat #YES jest wyraźnie widoczny wewnątrz. Odważny wygląd samochodu podkreśla ekskluzywny czerwony lakier nadwozia Rekord Red, dla którego ostry kontrast stanowi czarny dach, czarne obudowy lusterek zewnętrznych i 16-calowe czarne obręcze kół ze stopów lekkich. Oprócz czerwonego lakieru Rekord, klienci mogą również wybrać edycję Yes w innym efektownym kolorze.

Opel Frontera – nadjeżdża nowy elektryczny SUV z tradycyjną nazwą

Zdecydowane kontrasty widać również w kabinie pasażerskiej: kierowca i pasażer siedzący z przodu mają do dyspozycji sportowe fotele pokryte tkaniną z czerwonymi akcentami. Ciemna podsufitka zestawiona jest z lśniąco białymi innymi elementami wnętrza. Oprócz licznych dostępnych w standardzie systemów wspomagania jazdy, bezkluczykowy system uruchamiania „Keyless Start”, tylny pilot parkowania i automatyczna klimatyzacja sprawiają, że jazda tą limitowaną edycją Corsy z napędem elektrycznym jest jeszcze przyjemniejsza. Klienci Corsy Electric Yes są dobrze skomunikowani ze światem dzięki multimedialnemu systemowi informacyjno-rozrywkowemu kompatybilnemu z Apple CarPlay i Android Auto, obejmującemu 10-calowy kolorowy ekran dotykowy, bezprzewodową integrację ze smartfonem i usługi OpelConnect.

W pełni elektryczna Corsa Electric Yes zapewnia mnóstwo przyjemności z jazdy już od pierwszego naciśnięcia pedału przyspieszenia dzięki silnikowi elektrycznemu o mocy 100 kW/136 KM i 260 Nm momentu obrotowego. Pomiędzy postojami na ładowanie, akumulator o pojemności 50 kWh pozwala przejechać do 357 kilometrów (zgodnie z WLTP) – szybko, cicho, a przede wszystkim bez lokalnej emisji spalin.

Źródło: Opel