Maciej Wisławski zasiadł za kierownicą CUPRY Leon

Jedną z charakterystycznych cech samochodów CUPRA jest ich sportowe zacięcie, które zapisało się głęboko w DNA marki. Jej nazwa pochodzi od słów „Cup Racing”, które nawiązują do sportowego dziedzictwa i pasji do osiągania najwyższych wyników. Najlepiej wie o tym Maciej Wisławski legenda polskiego motorsportu oraz członek społeczności CUPRA Tribe.

CUPRA to nie tylko marka samochodowa – to styl życia dla pasjonatów poszukujących unikalnych przeżyć. Wokół CUPRA gromadzi się społeczność CUPRA Tribe, skupiająca fascynujące jednostki, które podążają własną ścieżką zarówno w motoryzacji, jak i życiu. Wspólnie budujemy społeczność, gdzie ceni się indywidualność, eksplorację i miłość do emocji z jazdy. CUPRA to nie tylko podróż z punktu A do B, to intensywne doświadczenie życia – mówi Katarzyna Dziomdziora, PR managerka marek SEAT i CUPRA.

Najlepsi z najlepszych

Polska posiada nie tylko pasjonującą historię związaną z motorsportem, ale również pełną gamę utytułowanych zawodników, którzy odegrali kluczową rolę w kształtowaniu i rozwoju tej dyscypliny. Jednym z nich jest Maciej Wisławski, czyli najbardziej znany polski pilot rajdowy. W swojej długiej karierze miał okazję jeździć z kierowcami takimi jak: Krzysztof Hołowczyc czy też Henryk Mandera. Od ponad 10 lat związany z grupą BEDNAREK, do której należy CUPRA Studio Łódź Szczecińska.

Skąd CUPRA czerpie inspiracje

Zarówno w życiu, jak i w sporcie zawsze stawiam na najlepszych. Dowodem na prawdziwość mojego motta jest bez wątpienia lista zawodników, z którymi miałem przyjemność jeździć, a byli to najdoskonalsi polscy kierowcy ostatnich 40 lat. Swoją współpracę z grupą BEDNAREK rozpocząłem już ponad dekadę temu. Niedługo później, po otwarciu CUPRA Studio w Łodzi, zostałem jego ambasadorem. I tak oto wkroczyłem do świata CUPRY – opowiada Maciej Wisławski, polski pilot i kierowca rajdowy, ambasador CUPRA Studio Łódź Szczecińska.

Samochód skrojony na miarę

Współpracując z łódzkim salonem, Maciej Wisławski zasiadł za kierownicą samochodu CUPRA Formentor, czyli flagowego modelu barcelońskiej marki, który od premiery w 202o roku bije rekordy sprzedaży. Pojazd ten zebrał dużą rzeszę miłośników, o czym mogą świadczyć roczne wyniki finansowe barcelońskiej marki. Sprzedaż tego modelu w okresie od stycznia do grudnia 2023 r. wyniosła 120 tys. sztuk na całym świecie. Z kolei w Polsce Formentor osiągnął liczbę 6 700 rejestracji, co stanowi o 150% wyższy wynik niż w roku ubiegłym. Kolejnym dowodem na jego sukces w Polsce jest chociażby ubiegłoroczny zjazd właścicieli modeli CUPRY w Łodzi, na którym pojawiło się ponad 120 aut.

CUPRA Studio – nowe punkty w Toruniu i Zielonej Górze

Polski pilot rajdowy spędził za kierownicą CUPRY Formentor ponad 9 miesięcy, a 15 grudnia 2023 roku przesiadł się do modelu CUPRA Leon z silnikiem 1.5 TSI 150 KM i skrzynią DSG.

W Formentorze czułem się jak w dobrze skrojonym garniturze. Jako osoba bardzo wysoka czułem się na jego pokładzie naprawdę komfortowo, mimo że nie jest to duże auto. Poza tym silnik 1.5 TSI 150 KM zapewnił mi naprawdę dużo sportowych emocji, a nie jest to wcale najmocniejsza wersja tego modelu. Obserwując branżę motoryzacyjną od kilkudziesięciu lat, mogę śmiało powiedzieć, że co jakiś czas na rynku pojawiało się auto, które gromadzi rzeszę fanów. Uważam, że Formentor to właśnie jeden z takich samochodów. Pod tym względem na pewno przejdzie do historii – dodaje Maciej Wisławski.

Źródło: CUPRA