Australian Open 2024 – przyjaciółka marki Porsche Iga Świątek walczy o tytuł

Iga Świątek, która w ubiegłym roku dołączyła do grona Przyjaciół Porsche, rozpoczęła nowy sezon w doskonałej formie. 22-letnia Polka, najlepsza tenisistka minionego roku, w United Cup wygrała wszystkie pięć meczów singlowych, a do Australian Open przystępuje jako główna faworytka. Dotychczas jej najlepszym wynikiem w Melbourne był półfinał w 2022 r. Tym razem Iga celuje w zdobycie tytułu.

Będę grać kolejne mecze i czekać, jak wszystko się ułoży. Podczas pierwszego turnieju Wielkiego Szlema w sezonie zawsze niezwykle ekscytujące jest obserwowanie, jak dobrą formę mają zawodniczki po okresie pozasezonowym. Australia to fantastyczny kraj, uwielbiam spędzać tam czas i delektować się wyjątkową atmosferą” – powiedziała zwyciężczyni czterech turnieju Wielkiego Szlema, która w swoim meczu otwarcia zagra z Sofią Kenin (USA), zwyciężczynią Australian Open z 2020 roku. Jak to jest wejść w nowy sezon po wszystkich sukcesach, jakie osiągnęła jako wybrana niedawno „Zawodniczka roku”? „Uznanie ze strony ekspertów i fanów zawsze jest miłe i motywujące. Cenię to i nie traktuję tego jako ciężaru. Oczywiście zawsze jest presja, ale radzę sobie z nią coraz lepiej. Bycie jedynką przez tak długi czas wiele mnie nauczyło” – podsumowała Iga Świątek.

Porsche – najszybszy samochód elektryczny ze Stuttgartu-Zuffenhausen

W finale United Cup Świątek zmierzyła się z powracającą po urlopie macierzyńskim Angelique Kerber. Tenisistka z polskimi korzeniami zdobyła w Sydney cenne punkty na rzecz zwycięstwa Niemiec w tych prestiżowych zawodach drużynowych. Teraz w Melbourne wraca na scenę Wielkiego Szlema, na co fani z całego świecie z niecierpliwością czekają. Sama tenisistka również nie może już doczekać się australijskiego turnieju, zwłaszcza że w 2016 r. świętowała tam swoje pierwsze zwycięstwo w Wielkim Szlemie.

Nowe Porsche Macan mierzy się z testami w obszarze osiągów i efektywności

Oczywiście Melbourne jest dla mnie naprawdę wyjątkowym miejscem. Zawsze wspaniale jest wracać do tego miasta” – powiedziała Angelique Kerber, która po triumfie w United Cup zafundowała sobie tygodniową przerwę. Do Australian Open, gdzie w pierwszej rundzie zmierzy się z Danielle Collins (USA) i gdzie będzie obchodzić swoje 36. urodziny, czuje się dobrze przygotowana: „Rozegranie tylu meczów w United Cup było dokładnie tym, czego oczekiwałam po swoim powrocie”.

Będę grać kolejne mecze i czekać, jak wszystko się ułoży

Jako solidna zawodniczka z czołowej dziesiątki, również Maria Sakkari, Przyjaciółka Porsche z Grecji, rozpoczyna nowy sezon z wielkimi oczekiwaniami. Dla 28-letniej Greczynki, dla której Australian Open jest czymś w rodzaju „domowego” Wielkiego Szlema: „W Melbourne jest duża grecka społeczność, która zapewnia mi fantastyczne wsparcie. Dzięki temu mam poczucie, że gram u siebie, i naprawdę motywuje mnie do, żeby pokazać swój najlepszy tenis”. W pierwszej rundzie Sakkari zagrała zwycięski mecz z Japonką Nao Hibino.

Emma Raducanu świętuje pomyślny powrót do touru

Jedną z mistrzyń turniejów Wielkiego Szlema, która właśnie w Australian Open powraca na wielką tenisową arenę, jest Emma Raducanu. Z powodu kontuzji wymagającej kilku zabiegów chirurgicznych ambasadorka marki Porsche ma za sobą długą przerwę w grze. Z niecierpliwością czeka już na nowe wyzwania. „Teraz naprawdę zdaję sobie sprawę, jak bardzo kocham tenis i jak bardzo za nim tęskniłam” – powiedziała 21-letnia Brytyjka, która w pierwszej rundzie w Melbourne zagra z Shelby Rogers (USA).

Porsche w tenisie

Porsche Tennis Grand Prix to sztandarowy projekt realizowany w ramach globalnego zaangażowania Porsche w kobiecy tenis. Ceniony turniej, po raz pierwszy rozegrany w 1978 roku w Filderstadt, od 2006 roku odbywa się na Porsche Arena w Stuttgarcie – i, podobnie jak marka Porsche, reprezentuje tradycję oraz innowacyjność. Producent sportowych aut od samego początku towarzyszy najstarszej halowej imprezie WTA jako najbardziej lojalny sponsor międzynarodowego kobiecego tenisa. Wspólnie ze swoimi spółkami zależnymi był w ubiegłym roku partnerem motoryzacyjnym turniejów WTA w Linzu (Austria), Bad Homburgu (Niemcy), Bastad (Szwecja), Cincinnati (USA) oraz Klużu-Napoce (Rumunia). Oblicze Porsche w tenisie jako ambasadorki marki pomagają kształtować Angelique Kerber i Emma Raducanu. Dodatkowo Jule Niemeier, Maria Sakkari, Karolina Muchova, Anett Kontaveit i Iga Świątek są w swoich krajach „Przyjaciółkami marki”. Jako partner premium Niemieckiego Związku Tenisowego (Deutsche Tennis Bund, DTB) firma od 2012 roku wspiera zespół Porsche Team Germany w Pucharze Billie Jean King i pomaga obiecującym zawodniczkom grającym w Porsche Talent Team oraz Porsche Junior Team.

Źródło: Porsche