Volkswagen Group Polska – Carla Wentzel nowym prezesem zarządu

Pierwszego stycznia 2024 toku Carla Wentzel objęła stanowisko prezesa zarządu Volkswagen Group Polska, spółki będącej największym dystrybutorem nowych samochodów w Polsce. Carla jest pierwszą w historii kobietą w strukturach zarządu Volkswagen Group Polska. Na stanowisku prezesa zarządu zastąpiła Pavla Šolca, który po zakończonym kontrakcie wrócił do centrali marki Škoda, gdzie będzie wdrażał i koordynował realizację strategicznych projektów w obszarze sprzedaży.

Carla Wentzel pochodzi z Republiki Południowej Afryki, z Grupą Volkswagen związana jest od ponad 35 lat. W swojej karierze obejmowała wiele managerskich funkcji, na swoim rodzimym rynku m.in. w obszarach sprzedaży, marketingu, aftersales, rozwoju sieci dealerskiej oraz customer experience. Pełniąc funkcję Dyrektora Marki Volkswagen została wyróżniona tytułem najbardziej wpływowej kobiety w biznesie i w rządzie w Republice Południowej Afryki.

Przez ostatnie pięć lat pracowała w Irlandii, gdzie pełniła funkcję prezesa zarządu Volkswagen Group Ireland. Od 1 stycznia 2024 roku Carla Wentzel kieruje spółką Volkswagen Group Polska, która jest największym dystrybutorem nowych samochodów w Polsce, z udziałem w rynku wynoszącym ponad 27 procent. Spółka reprezentuje 7 marek: Volkswagen, Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, Škoda, Seat, Cupra, Audi i Porsche. Carla Wentzel jest pierwszą kobietą w strukturach zarządu spółki.

CES 2024 – Volkswagen integruje ChatGPT z obecnymi modelami

Pavel Šolc, po trzech latach zarządzania spółką Volkswagen Group Polska, wrócił do centrali marki Skoda, gdzie objął wiodącą pozycję w zakresie transformacji sprzedaży i zarządzania przychodami. Będzie wdrażał i koordynował realizację strategicznych projektów w obszarze sprzedaży. Jest odpowiedzialny m.in. za wdrożenie modelu agencyjnego jako przyszłego formatu sprzedaży, a także za koordynację i bieżącą optymalizację przychodów ze sprzedaży.

Nowy Volkswagen T-Cross – do zamawiania najbardziej kompaktowy SUV marki

Pavel Šolc z Grupą Volkswagen jest związany od 1998 roku. Pracę rozpoczął w Czechach w strukturach marki Škoda. W latach 2007-2010 pracował w Wielkiej Brytanii na stanowisku Head of Planning Škoda United Kingdom. W 2010 roku wrócił do Czech i w centrali Škody i objął stanowisko Regional Manager, odpowiadając za kilka krajów Europy Zachodniej, w tym największe rynki, takie jak Niemcy czy Francja. Od 2016 roku do końca października 2020 roku pracował jako Dyrektor Sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią.

Źródło: Volkswagen