Opel i Vauxhall zdobyły w 2023 roku liczne międzynarodowe nagrody

W 2023 roku marka Opel wielokrotnie trafiała na pierwsze strony gazet, prezentując przełomowy samochód koncepcyjny Opel Experimental, a także światowe premiery nowej Corsy Electric i nowej Astry Sports Tourer Electric. Jednakże nie tylko samochody osobowe i dostawcze przyciągnęły uwagę kierowców i ekspertów; również same marki Opel i Vauxhall wzbudziły wiele emocji.

Opel otrzymał nagrodę DMSB Sustainability Award za pionierską koncepcję sportów motorowych obejmującą lokalnie bezemisyjną Corsę Rally Electric. W Wielkiej Brytanii, marka Vauxhall zdobyła tytuł „Producenta Roku”. Nowa generacja Opla Astry została wybrana „Najlepszym samochodem roku” w wielu krajach i kategoriach na całym świecie, podobnie jak nowa Corsa. Rocks Electric, Mokka Electric i wszechstronny lekki samochód dostawczy Vivaro również dołączyły do listy laureatów nagród w 2023 roku.

Nowy Opel Astra – „Najlepszy samochód kompaktowy” w Europie oraz inne wyróżnienia

Po zdobyciu przez najnowszą generację Astry tytułu „Złotej Kierownicy 20221, rok 2023 był kolejnym udanym rokiem dla tego modelu. Swoją rynkową premierę miały Astra Electric i nowa Astra Sports Tourer Electric – jeden z pierwszych w pełni elektrycznych samochodów kombi na rynku. Na całym świecie styl i najlepsze technologie bestsellera klasy kompaktowej zostały dobrze przyjęte przez ekspertów i opinię publiczną. Astrę uznano za „Najlepszy samochód kompaktowy” w Hiszpanii w konkursie „Carwow Awards 2023”. Kolejne nagrody i wyróżnienia, takie jak „Najlepszy samochód roku”, „Najlepszy samochód rodzinny roku” i „Najlepszy samochód roku niższej klasy średniej” przyznano w Portugalii, Grecji, Izraelu i Wielkiej Brytanii.

Opel – najważniejsze wydarzenia dla marki w 2023 roku z ofertą już zelektryfikowanych modeli

W Niemczech, międzynarodowe jury ekspertów Red Dot Awards przyznało Astrze nagrodę „Red Dot Award 2023 w kategorii „Product Design”. Natomiast w Nowej Zelandii jurorzy dwukrotnie nagrodzili ostatnio Astrę GSe (zużycie paliwa według WLTP2: 1.3 l/100 km, emisja CO2 na poziomie 30-29 g/km): jako „Samochód roku 2023 – mały pojazd lifestylowy” według magazynu Tarmac Life oraz „Średni/duży samochód służbowy roku 2023” według Company Vehicle.

Najlepiej sprzedający się mały samochód: Corsa zdobywa nagrody za design i zrównoważony rozwój

Dzięki nowemu wyglądowi, w tym charakterystycznemu dla marki przedniemu pasowi Opel Vizor oraz w pełni cyfrowemu kokpitowi, nowy Opel Corsa 2023 został uznany również za najlepiej wyglądający samochód w swoim segmencie. Potwierdziło to ponad 14 500 czytelników magazynu auto motor und sport, którzy uznali Corsę za „Best New Design of 2023. Marka Opel zdobyła zatem, już po raz drugi z rzędu, nagrodę za design w plebiscycie „autonis”, a Rocks Electric wygrał w 2022 roku. Corsa uzyskała również dobre wyniki w Wielkiej Brytanii. Zdobyła tam tytuł „Najlepszego małego samochodu roku” (The Sun), a także nagrodę „Najlepszego flotowego supermini ” (Fleet World) i „Najlepszego używanego małego samochodu” (Carbuyer).

Opel Astra Electric za 197,5 tys. zł i w atrakcyjnym leasingu

W sporcie motorowym Opel od trzech lat udowadnia, startując w ADAC Opel Electric Rally Cup “powered by GSe, że w pełni elektryczna Corsa to coś więcej niż tylko praktyczny mały samochód do codziennego użytku. W ubiegłym roku jury ekspertów z Niemieckiej Federacji Sportów Motorowych przyznało marce Opel nagrodę „DMSB Sustainability Award 2023 za przełomową koncepcję rajdową.

Nagrody dla całej gamy: od Rocks Electric poprzez Mokkę Electric aż po Vivaro Electric

Zelektryfikowane modele Opla, od „małych” po „duże”, udowadniają że elektromobilność może łączyć emocje z innowacyjnością i zrównoważonym rozwojem w codziennym użytkowaniu. W Wielkiej Brytanii model Vivaro LCV został uznany przez Fleet World za „Średniej wielkości samochód dostawczy roku”, a w konkursie Fleet News Awards 2023 Vivaro Electric otrzymał tytuł „Najlepszego średniej wielkości samochodu dostawczego o zerowej emisji”. Najlepiej sprzedający się SUV Opla Mokka Electric uzyskał w Serbii tytuł „Eco samochodu roku”, a magazyn electricar przyznał dwumiejscowemu Oplowi Rocks Electric ocenę „bardzo dobry” wśród pojazdów elektrycznych dostępnych w Niemczech.

Biorąc pod uwagę te sukcesy nie jest zaskoczeniem, że Vauxhall jako marka otrzymał w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii wiele nagród: magazyn The Sun uznał Vauxhalla za „Producenta roku” w konkursie News UK Motor Awards 2023. W branży działalności gospodarczej i flotowej Vauxhall zdobył również tytuł „Producenta flotowego roku” (Fleet World), a także zaimponował klientom „Najlepszą flotową stroną Internetową”, docenioną przez magazyn Business Car.

Lista niektórych nagród przyznanych marce Opel i Vauxhalla w 2023 roku

Astra i

Astra Sports Tourer

Najlepszy samochód kompaktowyCarwow Awards 2023, Hiszpania
Samochód roku według Irish ExaminerIrish Examiner
Najlepszy mały samochód rodzinny rokuRTE (irlandzki nadawca telewizyjny i radiowy)
Najlepszy samochód roku 2023Turbo Magazine, Portugalia
Samochód roku 2023Coty.gr, Grecja
Rodzinny samochód rokuAutomagazine, Izrael
Najlepszy samochód flotowy niższej klasy średniejFleet World, Wielka Brytania
Najlepszy samochód rodzinny rokuBusiness Car, Wielka Brytania
Samochód roku 2023 – Mały pojazd lifestylowyTarmac Life,

Nowa Zelandia

Średni/duży samochód biznesowy roku 2023Company Vehicle,

Nowa Zelandia

Red Dot Award: product Design 2023Red Dot, Niemcy
CorsaNajlepsze flotowe superminiFleet World, Wielka Brytania
Najlepszy mały samochód rokuThe Sun, Wielka Brytania
Najlepszy używany mały samochódCarbuyer, Wielka Brytania
Autonis Design Awardauto motor und sport, Niemcy
Mokka ElectricEco samochód roku 2023Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych Serbii
Rocks Electric„Bardzo dobry” pojazd elektrycznyelectricar, Niemcy
Vivaro /

Vivaro Electric

Średni samochód dostawczy rokuFleet World, Wielka Brytania
Najlepszy średniej wielkości samochód dostawczy o zerowej emisji2023 Fleet News Awards, Wielka Brytania
ADAC Opel Electric Rally CupDMSB Sustainability WardNiemiecka Federacja Sportów Motorowych
VauxhallProducent rokuThe Sun, Wielka Brytania
Producent flotowy rokuFleet World, Wielka Brytania
Najlepsza flotowa strona internetowaBusiness Car, Wielka Brytania

Źródło: Opel