TomTom i Mitsubishi Electric pracują nad rozwojem zautomatyzowanej jazdy

TomTom ( TOM2 ), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji i Mitsubishi Electric (TOKYO: 6503) ogłosiły dziś, że integrują swoje technologie, aby opracować nowe rozwiązania i rozwijać innowacje w obszarze zautomatyzowanej jazdy. Dzięki tej współpracy, High Definition (HD) Map firmy TomTom zasilą Mitsubishi Electric , zapewniając bardzo dokładne dane wymagane do zautomatyzowanej jazdy.

High-Definition Locator dostarczany przez Mitsubishi Electric, to wysoce precyzyjny system pozycjonowania pojazdów oparty na GPS, który wykorzystuje satelity quasi-zenith (QZSS), aby zapewnić najwyższą dokładność przez cały czas. W połączeniu z mapowaniem w wysokiej rozdzielczości, które zapewnia TomTom HD Map, system generuje dokładne informacje o pozycji pojazdu i dane drogowe o kluczowym znaczeniu dla zautomatyzowanej jazdy. Są to m.in. zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS).

TomTom przy tworzeniu map HD wykorzystuje wiele źródeł, w tym dane z sond GPS, przednich kamer oraz czujników pojazdów, aby umożliwić zautomatyzowanym systemom jazdy przewidywanie drogi. Technologia HD Map firmy TomTom, która jest już wykorzystywana w milionach pojazdów na drogach do autonomicznej jazdy o poziomach od 1 do 2 Plus, jest stale aktualizowana. Zapewnia bardzo szczegółową wizualizację drogi i umożliwia pojazdom autonomicznym precyzyjne określenie lokalizacji wszystkich elementów drogi, w tym linii środkowych pasów ruchu, znaków drogowych i innych obiektów, aby lepiej zrozumieć otoczenie.

Produkty TomTom Road Analytics dostępne w Microsoft Azure Marketplace

“Cieszymy się, że możemy współpracować z TomTom, ponieważ firma ta jest powszechnie uznawana za wiodącego dostawcę precyzyjnych i niezawodnych danych mapowych” – powiedział Michael Horani, Director of Advanced Development, Mitsubishi Electric Automotive America, Inc. „Dzięki tej współpracy pomagamy przyspieszyć innowacje w zakresie zautomatyzowanej jazdy i wykorzystujemy wiodące w branży, aktualne mapy w celu poprawy bezpieczeństwa pojazdów autonomicznych”.

TomTom zasila ponad 10 milionów pojazdów rozwiązaniami dla zautomatyzowanej jazdy

“Ponieważ kierowcy w coraz większym stopniu polegają na swoich samochodach, rola i zakres map cyfrowych muszą wykraczać poza nawigację zakręt po zakręcie i być tworzone specjalnie dla pojazdów autonomicznych” – powiedział Paul Hesen, VP Product Management, TomTom. „TomTom HD Map zostały zaprojektowane właśnie w tym celu. Nasze bardzo szczegółowe i dokładne mapy pomagają pojazdom zaplanować drogę i bezpiecznie podróżować po dowolnej trasie, dokonując wszelkich niezbędnych korekt, w tym zmiany pasów, zjazdów i włączania się do ruchu na autostradzie, umożliwiając dalszy rozwój autonomicznej jazdy od poziomu 2 Plus do poziomu 5”.

Źródło: TomTom