Toyota czwarty raz z rzędu najczęściej wyszukiwaną marką motoryzacyjną w Google

W 2023 roku Toyota czwarty raz z rzędu cieszyła się największym zainteresowaniem użytkowników wyszukiwarki Google ze wszystkich marek motoryzacyjnych. W tegorocznym rankingu przeprowadzonym przez portal CompareTheMarket.com.au, Toyota po raz piąty w ciągu ostatnich sześciu edycji badania zajęła pozycję lidera. Od początku bieżącego roku Toyota była tematem prawie połowy (41,3%) wszystkich wyszukiwań marek samochodowych w przeglądarce Google na świecie.

Ranking opiera się na danych Google Trends zebranych ze 155 krajów – w 64 z nich Toyota była najczęściej wyszukiwaną marką. O popularności Toyoty świadczy przewaga nad konkurentami – druga marka w zestawieniu cieszyła się największym zainteresowaniem w przeglądarce Google na 29 rynkach.

Toyota najbardziej niezawodną popularną marką motoryzacyjną według Consumer Reports

Za ogromnym zainteresowaniem samochodami marki Toyota stoi zdywersyfikowana gama modelowa dostosowana do potrzeb różnych klientów, wysoka jakość, bezawaryjność i niskie koszty eksploatacji. Toyota jako największy producent samochodów na świecie, sprzedający rocznie średnio około 10 milionów aut w ponad 170 krajach, zajmuje miejsce lidera rynku motoryzacyjnego. Samochody Toyoty regularnie osiągają wysokie noty w rankingach niezawodności takich jak Consumer Reports i zdobywają nagrody w prestiżowych plebiscytach.

Toyota prezentuje dwa nowe modele elektryczne i zaawansowane technologie baterii

Silną pozycję buduje także konsekwentny rozwój zelektryfikowanych samochodów oraz rozwój nisko- i bezemisyjnych napędów. Toyota jest w ścisłej czołówce najbardziej innowacyjnych firm motoryzacyjnych, a wszystkie te działania przekładają się na lepszą sprzedaż z roku na rok oraz przyspieszanie tempa dekarbonizacji. Na pozycję marki wpływ mają także wielkie sukcesy w globalnym motorsporcie takie jak zwycięstwa w cyklach WRC, WEC, W2RC oraz w Rajdzie Dakar.

Raport jest dostępny tutaj.

Źródło: Toyota