Mitsubishi Motors zapowiada w Europie całkowicie nowy, elektryczny SUV klasy C

Firma Mitsubishi Motors zapowiedziała wprowadzenie do Europy całkowicie nowego, elektrycznie napędzanego modelu SUV klasy C. Wraz z informacją opublikowano pierwsze zdjęcie pojazdu.

Nowy model będzie opracowany przez Ampere, spółkę zajmującą się pojazdami elektrycznymi i oprogramowaniem. Ten milowy krok jest możliwy dzięki strategicznej inwestycji Mitsubishi Motors Corporation w spółkę Ampere, sięgającej 200 milionów Euro. Ta inwestycja jest częścią strategii rozwoju pojazdów elektrycznych określonej w średnioterminowym planie zarządzania MMC ogłoszonym w marcu 2023 r. 

Wyprzedaż w Mitsubishi – Eclipse Cross PHEV już od 1399 zł za miesiąc

Nowe Mitsubishi COLT już w polskich salonach od 71,9 tys. zł

Mitsubishi Motors Corporation

Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV – lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2018 wyniosła 1 244 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,51 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.

Źródło: Mitsubishi