Autohero łączy siły z Kartami Ratowniczymi – nowy wymiar bezpieczeństwa

Autohero – wiodący w Europie sklep internetowy z samochodami używanymi – dołączył do ogólnopolskiej akcji “Karta Ratownicza w Pojeździe”. Kampania, której patronuje Związek Dealerów Samochodów i Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, ma na celu zwiększenie efektywności pracy służb ratowniczych podczas wypadków samochodowych.

W ramach akcji wszystkie samochody sprzedawane przez Autohero w Polsce są wyposażone w taką kartę ratowniczą od 5 grudnia. Start kampanii ,,Autohero & Karty Ratownicze” koreluje z rozpoczęciem się trudniejszych warunków na drogach, ze względu na opady śniegu, gołoledź oraz słabszą widoczność.

Karta Ratownicza to z pozoru zwykła kartka papieru formatu A4, na której znajduje się schemat pojazdu z najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami, takimi jak rozmieszczenie wzmocnień nadwozia, umiejscowienie poduszek bezpieczeństwa, czy lokalizacja akumulatora. Umieszcza się ją za osłoną przeciwsłoneczną samochodu, a naklejka umieszczona na przedniej szybie informuje ratownika o obecności kartki w samochodzie. Jak mówi Rzecznik Prasowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Karol Kierzkowski: ,,Karta ratownicza to bezcenne informacje dla służb ratowniczych”. To także ,,niezwykle istotna informacja w kontekście współczesnych, nowszych samochodów, które są wykonane z trwalszych materiałów konstrukcyjnych oraz różnią się napędem. Skuteczna akcja ratownicza wymaga świadomości zagrożeń oraz szybkości reakcji. Cieszymy się że tak ważny gracz jak Autohero będzie teraz jeszcze bardziej dbać o bezpieczeństwo swoich klientów.” – jak dodaje Paweł Tuzinek, Prezes Związku Dealerów Samochodów.

Tesla, której przebieg zbliża się do granicy 2 mln kilometrów

Badanie przeprowadzone przez ADAC (największy niemiecki klub motoryzacyjny) dla Fundacji FIA na rzecz Samochodów i Społeczeństwa wykazało, że służby ratownicze spotykające się z Kartą Ratowniczą pod osłoną przeciwsłoneczną po stronie kierowcy były w stanie wydobyć ofiarę wypadku z pojazdu prawie 30% szybciej.

Auta używane – niespodzianki, które mogą zaskoczyć nabywcę auta sprowadzonego z zagranicy

,,Bezpieczeństwo w branży motoryzacyjnej powinno być najważniejszym priorytetem dla każdego. Wiąże się ono z ochroną życia i zdrowia ludzi, zmniejszeniem liczby wypadków samochodowych i po prostu pomocą w uczynieniu tego świata bezpieczniejszą przestrzenią dla wszystkich. W Autohero kierujemy się tymi wartościami, pamiętając o naszej roli wiodącego w Europie sklepu internetowego z używanymi samochodami. Oprócz cyfrowej wygody i oferowania najlepszych usług, zawsze stawiamy na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i jakość naszych produktów. Kampania rusza tuż przed oficjalnym rozpoczęciem tegorocznej zimy, okresu, który może być szczególnie niebezpieczny dla kierowców.”- mówi Marcin Kowalik, Dyrektor Sprzedaży w Autohero Polska.

Jak się okazuje to nie pierwsza wspólna inicjatywa Autohero i Związku Dealerów Samochodowych. Autohero przystąpiło w tym roku także do kampanii ZDS realizowanej pod nazwą: ,,Sprawdzony niekręcony”. Zgodnie z regulaminem akcji, jeśli nabywca udowodni, że samochód miał przed transakcją cofnięty licznik, sprzedawca musi nie tylko zwrócić mu pieniądze za samochód (co wynika w większości przypadków przepisów prawa), ale także zapłacić karę umowną w wysokości 1000 złotych.

O Autohero
Autohero, wiodący w Europie sklep internetowy z samochodami używanymi, jest marką notowanej na giełdzie AUTO1 Group SE i umożliwia swoim klientom wygodny, bezpieczny i indywidualny zakup samochodów używanych. Firma oferuje swoje pojazdy na sprzedaż ze standardem jakości Autohero. Kupujący korzystają również z ogólnopolskiej dostawy pojazdu bezpośrednio pod drzwi lub, opcjonalnie, do miejsca odbioru w pobliżu klienta. Oprócz 21-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, wszystkie pojazdy objęte są roczną gwarancją.