Ford Transit Connect dla osób z ograniczoną sprawnością

Ford oferuje wiele dających się spersonalizować samochodów użytkowych. Jednym z nich jest Transit Connect, który dzięki ogromnym możliwością adaptacji, sprawdza się jako pojazd dostosowany do przewozu osób z ograniczeniami ruchowymi. Model ten obecnie dostępny jest w wyjątkowej ofercie.

Ford Transit Connect zasłynął na rynku jako jeden z najbardziej praktycznych kompaktowych samochodów użytkowych. Kluczem do sukcesu okazał się bogaty wybór wersji. Model ten występuje w ofercie zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej. Dodatkowo każda z opcji ma dwa warianty rozstawu osi – wersja z długim rozstawem ma aż 4825 mm długości.

Samochód występuje na rynku z silnikiem 1.5 EcoBlue o mocy 100 KM. Napęd może być przykazywany za pomocą manualnej skrzyni biegów o sześciu przełożeniach lub automatycznej skrzyni biegów o ośmiu przełożeniach. Katalogowa cena wersji Kombi L2 – czyli z długim rozstawem osi – zaczyna się od około 140 700 zł brutto.

Transit Connect może być wyposażony w system Ford SYNC 3, który zapewnia łączność ze smartfonem. Dzięki temu – za pośrednictwem 6- calowego ekranu – można sterować połączeniami telefonicznymi, wiadomościami tekstowymi czy muzyką lub nawigacją. Na liście wyposażenia można również znaleźć zaawansowane technologie poprawiające komfort i bezpieczeństwo jazdy – no przykład system rozpoznawania znaków drogowych, wskaźnik odległości od poprzedzającego pojazdu czy system zapobiegania kolizją z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów, system kontroli pasa ruchu czy asystent bocznego wiatru.

Ford Bronco – czysta terenowa technologia

Ford Transit Connect w wersji Kombi L2 to samochód, który idealnie sprawdza się przy adaptacji dla jednego wózka. W tej specyfikacji oryginalne tylne fotele nie zostają zdemontowane, co oznacza, że samochodem może podróżować w sumie sześć osób.

Ford Ranger Raptor ustanawia rekord świata w jeździe na dwóch kołach

Adaptacja polega na obniżeniu podłogi, tak aby powstała większa przestrzeń na wysokości drzwi. Dzięki temu osoba z ograniczoną sprawnością może wjechać wózkiem do środka auta. Sam wjazd umożliwia podwójnie składana rampa najazdowa, której lekka konstrukcja zapewnia wygodę użytkowania. Standardowa modernizacja obejmuje ponadto światła LED przy wejściu na rampę dla lepszej widoczności oraz 4-punktowy system mocowania wózka inwalidzkiego z regulowanym 3-punktowym pasem bezpieczeństwa dla pasażera na wózku inwalidzkim.

Auto może być również wyposażone w system eliminujący konieczność fizycznego pchania i zabezpieczenia wózka w pojeździe przez opiekuna. Takie rozwiązanie – dzięki mocnemu silnikowi elektrycznemu – jest w stanie z łatwością uciągnąć wózek o wadze 200 kg, a dzięki funkcji automatycznemu wyrównywaniu pasów odbywa się to zawsze w linii prostej. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota, a czterometrowe pasy gwarantują łatwość korzystania.

Sprzedażą samochodów ze specjalistycznymi zabudowami zajmuje się wielu dealerów Forda. Ceny konwersji samochodów zależą od modelu i potrzeb klienta. Biorąc pod uwagę dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, koszt zakupu samochodu z zabudową można obniżyć nawet o ponad 75%.

Źródło: Ford