PEUGEOT E-308 i E-308 SW już dostępne w Polsce

Nowe modele PEUGEOT 308 w wersji hatchback i kombi, dostępne już wcześniej w zelektryfikowanej wersji plug-in hybrid, są teraz oferowane w Polsce w wersji z napędem w 100% elektrycznym. PEUGEOT jako pierwszy europejski producent zaoferował w 100% elektryczne kombi.

Elektryczne wersje PEUGEOT 308 i 308 SW są napędzane całkowicie nowym silnikiem elektrycznym o mocy 115 kW (156 KM), zapewniającym – w zależności od poziomu wyposażenia – zasięg ponad 400 km (w cyklu WLTP*). Obie wersje są bezkompromisową odpowiedzią, doskonale wpisującą się w potrzeby nabywców modeli z segmentu C: łączą unikatowy wygląd 308 z charakterystyczną dla modeli PEUGEOT przyjemnością prowadzenia i wiodącą w tym segmencie efektywnością energetyczną, ze średnim zużyciem 12,7 kWh/100 km.

WYGLĄD. Design nowych modeli PEUGEOT E-308 i E-308 SW jednoznacznie wyraża ich przynależność do świata PEUGEOT i zarazem nadaje im wygląd oraz dynamikę godną modeli wyższej klasy. Wydłużona maska dodaje sylwetce szlachetności, nadwozie o zmysłowych, czystych proporcjach przykuwa wzrok, a nowe logo dumnie prezentuje się pośrodku grilla. Dzięki optymalizacji konstrukcji całego nadwozia znacząco zwiększyła się przestronność jego wnętrza. Przednie reflektory Matrix LED obramowane sygnaturą świetlną w kształcie kłów podkreślają przynależność PEUGEOT 308 i PEUGEOT 308 SW do rodziny modeli PEUGEOT, podobnie jak tylne światła z motywem potrójnego śladu pazurów.

Peugeot 3008 HYBRID i 5008 HYBRID z nowa technologią napędu hybrydowego 48 V już dostępne w Polsce

Nowe, 18-calowe, aluminiowe felgi zostały specjalnie zaprojektowane dla elektrycznych wersji PEUGEOT 308 i 308 SW. Szczególnie wiele uwagi poświęcono ich aerodynamice, aby zoptymalizować parametry użytkowe.

Nowy PEUGEOT E-3008 – światowa premiera podczas salonu w Zurychu

PERFEKCJA. W nowym PEUGEOT E-308 i PEUGEOT E-308 SW montowany jest całkowicie nowy silnik elektryczny o mocy 115 kW (156 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm (dostępnym już od 0 km/h), odznaczający się wyjątkowo krótkimi czasami reakcji i zapewniający obu wersjom bezgłośną, pozbawioną drgań i emisji CO2 jazdę. Silnik uzupełnia obecną ofertę napędów hybrydowych typu plug-in o mocy 180 KM/132 kW i 225 KM/162 kW oraz silników spalinowych.

Przekładnia redukcyjna montowana w PEUGEOT E-308 i E-308 SW optymalizuje ich zasięg przy jednoczesnym zachowaniu wysokich osiągów i krótkich czasów reakcji charakterystycznych dla silników elektrycznych.

Konstrukcją nowej generacji jest również akumulator trakcyjny. Jest to akumulator wysokonapięciowy o pojemności 54 kWh (51 kWh pojemności użytecznej) charakteryzujący się zmienionym składem chemicznym: 80% niklu, 10% manganu i 10% kobaltu. Generuje napięcie 400 V i zapewnia ponad 400 km zasięgu zgodnie z protokołem WLTP* (w trakcie homologacji).

Dla konstruktorów PEUGEOT E-308 i E-308 SW jedną z kluczowych kwestii była efektywność energetyczna, która na skutek połączonych intensywnych prac nad silnikiem, akumulatorem trakcyjnym, aerodynamiką (optymalizacja kształtów przodu i podwozia), optymalizacją masy (platforma EMP2) i zmniejszaniem oporów tarcia (opony klasy A) przełożyła się na wyjątkowo niskie zużycie energii w tych modelach: 12,7 kWh na 100 km, co jest wzorcowym wynikiem wśród w 100% elektrycznych modeli z segmentu C.

Ponadto, aby móc jak najlepiej zarządzać zużyciem energii, kierowca ma możliwość wyboru trybu jazdy (ECO, NORMAL i SPORT). Co więcej, dzięki trybowi „BRAKE” może on też zwiększyć siłę hamowania po zwolnieniu pedału gazu, aby zoptymalizować odzyskiwanie energii.

Dostępna w standardzie pokładowa ładowarka prądu trójfazowego dysponuje mocą 11 kW. Gniazdo ładowania jest dostosowane do wszystkich typów terminali ładowania. W przypadku korzystania z terminala prądu stałego o mocy 100 kW, naładowanie akumulatora trakcyjnego od 20 do 80% jego pojemności zajmuje mniej niż 25 minut.

Zaawansowane technologicznie nowe PEUGEOT E-308 i PEUGEOT E-308 SW dysponują systemami wspomagania prowadzenia najnowszej generacji, gwarantującymi w pełni bezstresową i bezpieczną jazdę. Zaliczają się do nich:

  • Aktywny tempomat z funkcją Stop&Go,
  • System monitorowania martwego pola dalekiego zasięgu (75 metrów),
  • Ostrzeganie o pojazdach zbliżających się w poprzek z lewej lub prawej strony podczas jazdy na wstecznym biegu.

EMOCJE. PEUGEOT E-308 i E-308 SW oferują kierowcy i pasażerom PEUGEOT i-Cockpit® najnowszej generacji, rozpoznawalny przede wszystkim po:

  • kompaktowej i podgrzewanej kierownicy zaprojektowanej z myślą o zapewnieniu maksimum przyjemności prowadzenia i zwrotności samochodu,
  • personalizowanym cyfrowym zespole zegarów 3D,
  • 10-calowym ekranie dotykowym.

Szczególny nacisk położono na jakość wykonania wnętrza, pomysłowe rozwiązania, takie jak wirtualne, w pełni konfigurowalne skróty klawiszowe i-toggles oraz na łączność ze światem poprzez zastosowanie najnowszej technologii i-Connect® Advanced, systemu informacyjno-rozrywkowego, dzięki któremu prowadzenie samochodu i podróżowanie staje się jeszcze bardziej intuicyjne i satysfakcjonujące.

Marka proponuje klientom kompletną gamę usług ułatwiających codzienne użytkowanie samochodu. Do ich dyspozycji jest aplikacja MyPeugeot® na smartfona, umożliwiająca komunikowanie się z samochodem i zdalne programowanie ładowania akumulatora trakcyjnego lub zdalne uruchamianie wstępnego ogrzewania/schładzania kabiny.

Natomiast aplikacja Free2Move e-solutions daje możliwość programowania tras podróży, w szczególności programowania punktów postoju na doładowanie akumulatora, dzięki wizualizacji terminali ładowania dostępnych na trasie.

Cennik w 100% elektrycznych modeli PEUGEOT 308 i 308 SW można pobrać tutaj. Więcej informacji dostępnych jest również na stronie: https://www.peugeot.pl/

Źródło: Peugeot