Good Design Award 2023 dla trzech modeli Mitsubishi

Mitsubishi Motors stara się tworzyć wyjątkowe projekty w oparciu o swoją filozofię stylistyczną “Robust & Ingenious” (solidny i pomysłowy). Firma dąży do oferowania klientom niezawodnych i atrakcyjnych rozwiązań, opierając się na swoich podstawowych wartościach, takich jak dynamika, solidność i funkcjonalność, a także kontynuując proces przemian i podążania z duchem czasu.

Trzy nowe modele, Triton, Xforce i Delica Mini, zostały wyróżnione nagrodą Good Design Award za ucieleśnienie stylu Mitsubishi Motors, który stanowi rozwinięcie filozofii projektowej i jednocześnie wyraża ich indywidualne koncepcje stylistyczne.

Good Design Award

Nagroda Good Design Award, przyznawana od 1957 roku, jest jedynym kompleksowym systemem oceny i uznania w Japonii w ramach Systemu Selekcji Dobrych Projektów (Good Design Product Selection System), znanego jako system G-Mark. W ciągu ostatnich 60 lat celem programu była poprawa japońskiego przemysłu i jakości życia poprzez promowanie wzornictwa. Dzięki projektowi przyznano ponad 50 000 nagród. Dziś program stał się światową nagrodą za wzornictwo – wiele firm i organizacji z całego świata uczestniczy w jego rozwoju, a znak G-Mark, stanowi symbol doskonałego wzornictwa.

Good Design Award dla nowego Mitsubishi Triton/L200

Komentarze jury: “Ten pickup jako partner do pracy i wypoczynku, wymaga mocy niespotykanej w pojazdach osobowych i dawania frajdy, która odróżnia go od innych pojazdów użytkowych. Stylizacja, na którą składa się przód o wyrazistej prezencji, charakterystyczne oświetlenie wykorzystujące diody LED, sylwetka wykorzystująca horyzontalne motywy i błotniki o prostokątnym zarysie, ,całkowicie spełnia te wymagania i wyraźnie przekazuje tożsamość marki. Pojazd oferuje ponadto przestronną kabinę, funkcjonalną deskę rozdzielczą, niską skrzynię ładunkową i inne udogodnienia, a jednocześnie wyróżnia się doskonałą jakością wykonania, czego wyrazem jest m.in. pokrywa skrzyni ładunkowej.”

Specjalna strona internetowa: https://www.mitsubishi-motors.com/en/products/triton

Nagroda dla nowego Mitsubishi Xforce

Oferowany na niektórych rynkach azjatyckich nowy Xforce to kompaktowy SUV, który oferuje komfort i praktyczne walory, do których należą przestronna kabina, przemyślane przestrzenie bagażowe i schowki wkomponowane w kompaktowe nadwozie, a także właściwości jezdne, pozwalające na bezpieczne podróżowanie w różnych warunkach pogodowych i drogowych. Jego design, oparty na koncepcji Silky & Solid, charakteryzuje się stylową, ale solidną, oryginalną sylwetką SUV-a i wyrafinowanym, nowoczesnym wnętrzem.

Komentarze jury: „Stylistyka nadwozia, z potężnymi przednimi i tylnymi błotnikami będącymi centralnym elementem projektu, daje poczucie masywności pomimo kompaktowych rozmiarów pojazdu. Dodatkowo kształt reflektorów i zespolonych lamp tylnych nadaje modelowi urok zaawansowanego SUV-a. Natomiast wnętrze, dzięki dobrze zorganizowanemu, uporządkowanemu strukturalnie modelowaniu i umiejętnemu łączeniu kolorów, materiałów i wykończeni, wywołuje dreszczyk emocji, podobnie jak nadwozie. Wykorzystanie motywu sześciokąta w detalach wnętrza i nadwozia również przyczynia się do jednorodności całego projektu pojazdu.”

Specjalna strona internetowa: https://www.mitsubishi-motors.com/en/products/xforce/

Good Design Award dla nowego Mitsubishi Delica Mini

Nowa Delica Mini to kei-car kombi o wysokim zawieszeniu, łączący przestronne wnętrze i doskonałe właściwości jezdne. Stylistyka modelu Delica Mini, oparta na motywie Daily Adventure, imituje cechy SUV-a, sugerując dynamikę modelu Delica. Funkcjonalna kabina zapewnia wygodę zarówno podczas jazdy w terenie, jak i w codziennym użytkowaniu.

Komentarze jury: “Stylistyka nadwozia zwraca uwagę na solidność, dynamikę i siłę, ale jednocześnie udaje jej się oddać sympatyczny charakter samochodu, zwłaszcza dzięki reflektorom w kształcie pierścieni z wycięciami w górnej części. Pomysłowość przejawia się również w kolorze nadwozia, który z powodzeniem łączy nowoczesne wzornictwo z wyrazistością kojarzącą się z przygodą. Wzornictwo wnętrza harmonizuje ze stylistyką zewnętrzną, tworząc wrażenie przejrzystości i solidności, natomiast ramki okienne, w których zastosowano kolorystykę nadwozia, dodają wnętrzu lekkości.”

1. Na niektórych rynkach sprzedawany jako L200. Sprzedaż w Japonii planowana jest na początek 2024 r.
2. Xforce nie jest sprzedawany w Japonii.
3. Kei-car to kategoria pojazdów w Japonii oznaczająca mikrosamochody.

Źródło: Mitsubishi