Nowy Peugeot 208 dostępny już w Polsce

PEUGEOT 208, kultowy model w gamie i najlepiej sprzedający się samochód w Europie w 2022 roku, wkroczył obecnie w nową erę – zyskał drugą młodość i stał się jeszcze bardziej atrakcyjny dzięki wersji ze 100% elektrycznym napędem, dysponującej zasięgiem do 400 km*, całkowicie nowemu designowi, zaawansowanym technologiom pokładowym i jeszcze większej przyjemności z jazdy dzięki nowym zespołom napędowym.

PEUGEOT 208, będący spadkobiercą linii miejskich modeli marki liczącej aż dziewięć generacji, cieszy się nieprzerwanym powodzeniem od dnia swego debiutu rynkowego, który miał miejsce pod koniec 2019 roku. W ciągu nieco ponad trzech lat został on wyprodukowany w liczbie prawie 1 000 000 egzemplarzy na całym świecie. W latach 2021 i 2022 PEUGEOT 208 był najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie (i we Francji) we wszystkich segmentach łącznie.

To sukces będący w dużej mierze zasługą wersji E-208. W 2022 roku PEUGEOT E-208 był najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym z segmentu B w Europie. W tym samym roku we Francji był on nawet najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym we wszystkich segmentach łącznie.

Gama modelu obejmuje trzy wersje – ALLURE, ACTIVE i GT – oraz pięć zespołów napędowych, w tym nowy w 100% elektryczny napęd o mocy 115 kW/156 KM, zapewniający do 400 km* zasięgu (w cyklu mieszanym WLTP, obecnie w trakcie homologacji) oraz absolutną nowość – wersje hybrydowe HYBRID 100 i HYBRID 136.

ALLURE – atletyczna stylistyka, która przykuwa wzrok i której nie sposób się oprzeć

 • Spektakularny przód z nową sygnaturą świetlną PEUGEOT

Nowa sygnatura świetlna, wprowadzona najpierw w nowych PEUGEOT 508 i 508 SW, a następnie w nowym PEUGEOT 2008, pojawiła się również w nowym PEUGEOT 208. Charakterystycznym elementem nowego układu świateł są trzy długie, pionowe listwy świetlne przypominające ślad pazurów. Zostały dodatkowo wyeksponowane poprzez wbudowanie ich w błyszczące czarne wstawki zderzaków. Są przesunięte na boki samochodu i nadają PEUGEOT 208 bardziej stabilny wygląd poszerzając wizualnie samochód.

Nowa sygnatura pojawi się na przedzie wszystkich wersji modelu 208. W wersjach GT jeszcze mocniej wyeksponowano jej spektakularny charakter. Spektakularny wygląd trzech śladów pazurów został wzmocniony poprzez dodanie trzech niezależnych modułów świateł full LED.

 • Przód samochodu – wkraczamy w nowy wymiar

Wszystkie wersje nowego PEUGEOT 208 otrzymały nowy przód, dzięki któremu model wchodzi w nową erę designu PEUGEOT. Jej symbolem jest nowe logo marki umieszczone na samym środku.

Nowa stylistyka podkreśla postępującą elektryfikację gamy marki i nadaje nowemu modelowi jeszcze bardziej atrakcyjny wygląd. Nowy grill ma wzór w kolorze nadwozia, który sprawia, że wtapia się w powierzchnię zderzaków. Obie części nie są oddzielone, lecz tworzą całość z korzyścią dla wrażenia solidności, nowoczesności i wydajności.

 • Nowa sygnatura świetlna z tyłu

Nowy PEUGEOT 208 proponuje nową interpretację kultowych tylnych świateł marki, składających się z trzech czerwonych śladów pazurów, ułożonych jeden nad drugim. Zachowano trzy pazury, ale obecnie mają poziomy układ. Trzy eleganckie listwy LED przedłużają czarny panel bagażnika i wzmacniają wrażenie stabilności, gdy patrzymy na auto z tyłu. Poszerzają je też optycznie. W wersji GT światła cofania i kierunkowskazy również są wyposażone w diody LED.

 • Nowe, zwracające uwagę, kolory nadwozia

Nowy PEUGEOT 208 wyłamuje się z obowiązujących stereotypów. Nowy kolor lakieru Żółty Agueda, wybrany na premierę modelu, nadaje mu niezwykle atrakcyjny wygląd. Inny z nowych lakierów, Szary Selenium, jest elegancki i dyskretny. Doskonale podkreśla nowoczesność modelu w nowym wydaniu.

Nowy PEUGEOT 208 jest dostępny w siedmiu kolorach nadwozia: Żółty Agueda, Szary Selenium, Szary Artense, Czarny Perla Nera, Biały Banquise, Czerwony Elixir i Niebieski Vertigo. We wszystkich wersjach modelu, niezależnie od koloru nadwozia, lusterka są pokryte czarnym błyszczącym lakierem. W wersji GT w standardzie pojawiają się również czarne błyszczące nadkola, a w opcji czarny dach.

 • Nowy kształt obręczy kół

Obręcze kół są jednym z mocnych elementów nowej stylistyki PEUGEOT. Podejście przyjęte w PEUGEOT 408, z przyciągającymi wzrok kołami jest kontynuowane w kolejnych modelach marki. Może o tym świadczyć nowy model PEUGEOT 208, który został wyposażony w kilka rodzajów nowych obręczy kół ze stopu metali lekkich w rozmiarze 16 cali (diamentowane dwukolorowe felgi NOMA) i 17 cali (diamentowane dwukolorowe felgi YANAKA z wstawkami). Wszystkie aluminiowe modele felg posiadają konstrukcję czteroramienną z minikołpakiem z logo PEUGEOT, który maskuje śruby mocujące.

 • Nowa identyfikacja wizualna marki PEUGEOT

Przednie, boczne i tylne emblematy nowych PEUGEOT 208 są zgodne z nową identyfikacją wizualną marki i mają nowy kolor – Szary Basalte. Z tyłu monogram PEUGEOT zajmuje całą szerokość panelu bagażnika. Wersja E-208 wyróżnia się emblematem „E” w biało-niebieskim opalizującym kolorze.

 • Nowe eleganckie tkaniny

We wszystkich wersjach modelu pojawiają się nowe, wyrafinowane i eleganckie tapicerki siedzeń, m. in. nowa tapicerka z czarnej Alcantary z przeszyciami w zielonym kolorze Adamite, dostępna w opcji w wersji GT. Wersja GT zwraca uwagę wyjątkowo starannym wykończeniem detali i obiciem deski rozdzielczej oraz podłokietników z eleganckimi przeszyciami również w zielonym kolorze Adamite.

EMOCJE – przyjemność prowadzenia jaką zapewnia jeszcze bardziej zaawansowany technologicznie PEUGEOT i-Cockpit®

Kultowy PEUGEOT i-Cockpit® został wprowadzony przez PEUGEOT już w pierwszej generacji modelu 208. Obecnie kokpit jest jeszcze bardziej zaawansowany technologicznie, połączony ze światem oraz ergonomiczny i pozostaje głównym źródłem przyjemności z jazdy nowym PEUGEOT 208.

 • Zmodyfikowany design cyfrowego zespołu zegarów

Zespół zegarów, umieszczony idealnie na wysokości wzroku kierowcy, tuż nad kierownicą, jest w wersjach ALLURE i GT w pełni cyfrowy. Jego duży 10-calowy panel cyfrowy zyskał nowy wygląd, a w wersji GT posiada wyświetlacz 3D montowany w standardzie. Kierowca może dostosować kolor oraz układ i kolejność wyświetlanych informacji zgodnie ze swoimi upodobaniami. W wersji ACTIVE nowego PEUGEOT 208 zespół zegarów pozostaje analogowy, z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 3,5-cala.

 • Duży centralny 10-calowy ekran dotykowy montowany we wszystkich wersjach nowego PEUGEOT 208.

Duży 10-calowy centralny ekran dotykowy jest obecnie montowany w standardzie we wszystkich nowych wersjach nowego PEUGEOT 208, podczas gdy poprzednio w dwóch pierwszych poziomach wyposażenia był to ekran 7-calowy. Ten idealny interfejs umożliwia bezproblemową obsługę systemów informacyjno-rozrywkowych PEUGEOT i-Connect® i PEUGEOT i-Connect® Advanced najnowszej generacji.

Peugeot 3008 HYBRID i 5008 HYBRID z nowa technologią napędu hybrydowego 48 V już dostępne w Polsce

W wersjach ALLURE i GT centralny ekran jest wykonany w technologii HD. Przełączniki klawiszowe pod centralnym ekranem zostały we wszystkich wersjach zachowane, aby zapewnić szybki dostęp do kluczowych funkcji.

 • Kompaktowa kierownica

Kompaktowa kierownica, będąca sercem PEUGEOT i-Cockpit®, zapewnia wyjątkową zwrotność i precyzję ruchów oraz zwielokrotnia przyjemność prowadzenia. Kompaktowa kierownica nowego PEUGEOT 208 jest opatrzona nowym logo PEUGEOT, umieszczonym centralnie, a dolną część obręczy w niektórych wersjach zdobi ponadto nowy znak GT. Dla zapewnienia optymalnej ergonomii zostały na niej zgrupowane przyciski sterowania systemem multimedialnym (źródła audio, telefon) oraz regulacji głośności i funkcji poleceń głosowych.

 • Dynamiczne oświetlenie ambientowe w wersjach GT

Użytkownicy nowych PEUGEOT 208 GT mają do wyboru osiem różnych kolorów oświetlenia ambientowego, w tym kilka całkowicie nowych. Kolory te są obecnie zsynchronizowane z kolorem centralnego ekranu dotykowego, a w niektórych sytuacjach zmieniają się w zależności od wybranego trybu jazdy.

 • Zmodernizowana dźwignia manualnej skrzyni biegów

Nowy PEUGEOT 208 z sześciobiegową manualną skrzynią biegów jest wyposażony w nową, bardziej ergonomiczną gałkę dźwigni zmiany przełożeń. Wersje nowego PEUGEOT 208 z automatyczną skrzynią biegów zachowują elegancką i praktyczną dźwignię niewielkich rozmiarów, która została wprowadzona wiosną 2022 roku.

DOSKONAŁOŚĆ – zapisana w genach elektryfikacja i łączność z otoczeniem wyniesione na niespotykany dotąd poziom

Nowy PEUGEOT 208 poszerza swoje możliwości i robi kolejny duży krok naprzód w zakresie elektryfikacji i łączności ze światem. Jego nowy, w 100% elektryczny napęd o zasięgu 400 km* (obecnie w trakcie homologacji) oraz nowe hybrydowe zespoły napędowe otwierają przed nim nowe horyzonty.

 • Nowy PEUGEOT E-208 z gwarancją 400 km* zasięgu!

Nowy PEUGEOT E-208 jest oferowany ze 100% elektrycznym napędem o mocy 115 kW/156 KM, współpracującym z akumulatorem trakcyjnym o pojemności 51 kWh i zapewniającym 400 km* zasięgu (w cyklu mieszanym WLTP, obecnie w trakcie homologacji).

Nowy Peugeot 2008 – SUV z nową stylistyką i osiągami elektrycznego napędu z zasięgiem do 406 km dostępny już w Polsce

Dostępne są dwa rodzaje ładowarek pokładowych, które spełniają wszystkie potrzeby i są dostosowane do różnych źródeł ładowania. W standardzie oferowana jest ładowarka prądu jednofazowego o mocy 7,4 kW, a w opcji — prądu trzyfazowego o mocy 11 kW.

Szacunkowe czasy ładowania od 20% do 80% wynoszą: mniej niż 30 minut z terminala publicznego (100 kW), 4 godziny 40 minut z terminala typu WallBox (7,4 kW) i 11 godzin 10 minut ze wzmocnionego gniazdka domowego (3,2 kW).

 • Nowe hybrydowe zespoły napędowe

Klientom przymierzającym się do zakupu ich pierwszego samochodu elektrycznego nowy PEUGEOT 208 oferuje do wyboru dwa nowe hybrydowe zespoły napędowe HYBRID 48 V, składające się z silnika benzynowego PureTech najnowszej generacji o mocy 100 KM lub 136 KM, współpracującego z nową 6-stopniową, dwusprzęgłową, zelektryfikowaną skrzynią biegów z wbudowanym silnikiem elektrycznym.

W połączeniu z akumulatorem trakcyjnym doładowywanym podczas jazdy system ten zapewnia dodatkowy moment obrotowy przy niskich obrotach i niższe nawet o 15% zużycie paliwa. Podczas jazdy po mieście nowy PEUGEOT 208 HYBRID 100 i HYBRID 136 mogą przez ponad 50% czasu poruszać się wyłącznie w zeroemisyjnym trybie elektrycznym.

 • Siniki benzynowe

Gama jednostek napędowych nowego PEUGEOT 208 obejmuje również dwa wyjątkowo oszczędne i wydajne silniki benzynowe:

PureTech 75 – 3-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra i mocy 75 KM, wyposażony w system Stop & Start, współpracujący z 5-stopniową manualną skrzynią biegów.

PureTech 100 – 3-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra i mocy 100 KM, wyposażony w system Stop & Start, współpracujący z 6-stopniową manualną skrzynią biegów.

 • Systemy informacyjne PEUGEOT najnowszej generacji z dostępem do Internetu

Nowy PEUGEOT 208 jest obecnie oferowany w standardzie z systemem PEUGEOT i-Connect® z możliwością wyposażenia każdej wersji w system PEUGEOT i-Connect® Advanced, dostępny w opcji. Obydwa systemy są obsługiwane za pośrednictwem bardzo przyjaznego dla użytkownika wielookienkowego centralnego 10-calowego ekranu dotykowego wysokiej rozdzielczości z widżetami lub skrótami, dającego się łatwo spersonalizować, który działa jak w smartfonie. Dzięki temu można z łatwością przesuwać palcem poszczególne menu od lewej do prawej lub w górę i w dół w celu wyświetlenia powiadomień, a także wyświetlić blok aplikacji poprzez naciśnięcie ekranu trzema palcami.

W każdej chwili można też, podobnie jak w smartfonie, z łatwością powrócić do strony głównej, naciskając klawiszowy przycisk „Home”. Na stałym pasku umieszczonym w górnej części ekranu wyświetlane są informacje dotyczące temperatury zewnętrznej, klimatyzacji, położenia na stronach widżetów, danych o łączności, powiadomień oraz godziny.

System PEUGEOT i-Connect zapewnia pełną łączność z otoczeniem dzięki funkcji bezprzewodowego klonowania ekranu (Apple CarPlay/Android Auto). Wrażenie potęguje połączenie PEUGEOT i-Connect Advanced z wydajnym i skutecznym systemem nawigacji TomTom z dostępem do internetu. Dla zapewnienia optymalnej czytelności mapa jest wyświetlana na całej powierzchni 10-calowego ekranu. Aktualizacje systemu odbywają się w trybie over the air. Asystent głosowy „OK PEUGEOT” w PEUGEOT i-Connect Advanced, rozpoznający naturalną mowę, zapewnia dostęp do wszystkich elementów związanych z funkcjami informacyjno-rozrywkowymi.

Ponadto, aby móc udzielić użytkownikom odpowiedzi na ewentualne pytania, „OK PEUGEOT” obejmuje także dokumentację pokładową oraz materiały dydaktyczne.

 • Zwiększona liczba portów USB

Nowy PEUGEOT 208 w wersjach ALLURE i GT jest teraz wyposażony w standardzie w trzy porty USB-C (dwa z przodu i jeden z tyłu) oraz port USB-A (z tyłu).

 • Wydajniejsza indukcyjna ładowarka do smartfonów

Nowy PEUGEOT 208 w wersji ALLURE może być wyposażony w opcji w ładowarkę indukcyjną do smartfonów o mocy 15 W (poprzednio 5 W). W wersji wyposażeniowej GT jest ona montowana w standardzie. Ładowarka, znajdująca się pod żaluzją na środkowej konsoli tak jak w poprzednich wersjach, umożliwia szybkie doładowanie smartfona podczas korzystania z funkcji bezprzewodowego klonowania ekranu.

 • Wysokiej rozdzielczości kamery wspomagania parkowania

Przednie i tylne kamery wspomagania parkowania w nowym PEUGEOT 208 generują teraz obraz w wysokiej rozdzielczości. W zależności od wersji dostępna jest teraz w opcji nowa kamera przednia o wysokiej rozdzielczości (połączona z funkcją monitorowania martwego pola), umożliwiająca odtwarzanie 360-stopniowego obrazu najbliższego otoczenia samochodu. To cenne udogodnienie podczas manewrów parkowania.

 • Kompletna gama systemów wspomagania prowadzenia

Oprócz nowych kamer o wysokiej rozdzielczości wspomagających parkowanie (patrz wyżej), nowy PEUGEOT 208 oferuje swojemu użytkownikowi szereg funkcji ułatwiających prowadzenie samochodu i zwiększających bezpieczeństwo:

Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go i regulowaną zadaną wartością odległości między pojazdami,

Aktywne wspomaganie nagłego hamowania z ostrzeganiem o ryzyku kolizji, które wykrywa pieszych i rowerzystów w dzień i w nocy przy prędkościach od 7 do 140 km/godz.

Rozszerzony system rozpoznawania i wyświetlania na cyfrowym zespole zegarów następujących znaków drogowych (oprócz standardowego rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości): stop, zakaz wjazdu, zakaz wyprzedzania, koniec zakazu wyprzedzania.

System aktywnego monitorowania pasa ruchu lub linii pobocza z funkcją korygowania toru jazdy.

System wykrywania zmęczenia kierowcy reagujący alertem na objawy przedłużającego się spadku czujności przy prędkościach powyżej 65 km/h na podstawie analizy mikroruchów kierownicy.

Monitorowanie martwego pola.

 • Sprzedaż przez internet

Klienci mają możliwość przeprowadzenia w pełni bezpiecznego, cyfrowego zamówienia nowych wersji PEUGEOT 208 na stronie marki. Za pomocą smartfona, tabletu lub komputera klient może zamówić nowy samochód i złożyć wniosek o jego finansowanie.

 • Usługi łączności

Aplikacja MyPeugeot® na smartfona jest wzbogacona w nowym PEUGEOT 208 o nowe funkcje:

 • Proponowanie wirtualnej książki serwisowej, umożliwiającej przechowywanie w formie elektronicznego pliku wykazu napraw i przeglądów danego pojazdu dokonanych w sieci autoryzowanych warsztatów. Oprócz aspektów ekologicznych, jest to także bardzo przydatne rozwiązanie przy negocjowaniu ceny w przypadku sprzedaży samochodu. Pozwala wzbudzić zaufanie przyszłego nabywcy i szybciej sprzedać samochód.
 • Przesłanie do pokładowego systemu nawigacji tras podróży pokonanych uprzednio zdalnie na smartfonie. To jeden ze sposobów na zaoszczędzenie czasu przed ruszeniem w trasę. Podobnie jak w przypadku potrzeby szybkiego znalezienia miejsca postojowego na drodze publicznej po dotarciu do celu. Nie ma już teraz potrzeby stukania w klawiaturę i ponoszenia ryzyka, że spowoduje się wypadek. System nawigacji jest zaprogramowany pod kątem analizowania i wykonywania poleceń głosowych. TomTom zapewnia również całkowicie bezproblemową i przejrzystą aktualizację map.
 • Lokalizowanie z wyprzedzeniem terminali ładowania w celu optymalizacji tras podróży z wyliczaniem poziomu naładowania pozostałego po dotarciu do celu. Dzięki programowaniu podróży w aplikacji MyPeugeot® klienci mogą doładowywać swój samochód w najbardziej odpowiednich momentach i w zależności od dostępności terminali ładowania na trasie. Dzięki temu podróżują bezstresowo i oszczędzają czas, nie martwiąc się o zasięg akumulatora trakcyjnego. MyPeugeot® sprawnie zaplanuje każdą podróż!
 • Zdalne sterowanie centralnym zamkiem, włączaniem świateł i klaksonu. Te praktyczne i bardzo przydatne funkcje pomagają w codziennym zabezpieczaniu samochodu bez konieczności wracania do niego oraz ułatwiają jego odnajdywanie na zatłoczonych parkingach lub w środku nocy (usługa ta będzie dostępna w Polsce pod koniec 2023 r.).

Klienci wersji z napędem elektrycznym mają nadal możliwość uruchomienia lub zaprogramowania wstępnego ogrzania lub schłodzenia kabiny oraz zdalnego monitorowania, programowania, uruchomienia oraz wstrzymania ładowania akumulatora trakcyjnego.

Akumulator nowego PEUGEOT E-208 jest objęty 8-letnią gwarancją lub do przebiegu 160 tysięcy km.

 • Uproszczona gama

Aby ułatwić klientom wybór, gama nowego PEUGEOT 208 została uproszczona do trzech wersji: ACTIVE, ALLURE i GT, których główne elementy wyposażenia przedstawiają się następująco:

 • ACTIVE: nowa sygnatura świetlna z pionowym motywem trzech pazurów z przodu i z trzema poziomymi światłami LED z tyłu, ręczna klimatyzacja (automatyczna w wersji z napędem elektrycznym), elektrycznie podnoszone przednie i tylne szyby, elektrycznie sterowane lusterka boczne, PEUGEOT i-COCKPIT® z 10-calowym centralnym ekranem dotykowym, port USB-C z przodu.
 • ALLURE: wyposażenie jak w ACTIVE + 16-calowe felgi „NOMA”, grill w kolorze nadwozia, system wspomagania parkowania przodem i tyłem, elektrycznie składane boczne lusterka, PEUGEOT i-Cockpit® z 10-calowym cyfrowym zespołem zegarów i 10-calowym centralnym ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości, system informacyjno-rozrywkowy PEUGEOT i-Connect® z pełną łącznością ze smartfonem, 2 porty UBS-C z przodu, 1 port USB-C i 1 port USB-A z tyłu.
 • GT: wyposażenie jak w ALLURE + reflektory Full LED, kamera parkowania o wysokiej rozdzielczości, bezkluczykowy dostęp i uruchamianie, oświetlenie wnętrza z możliwością personalizacji, 10-calowy cyfrowy zespół zegarów z wyświetlaniem 3D, elektrycznie składane lusterka boczne z oświetleniem powitalnym, nakładki nadkoli w czarnym błyszczącym kolorze, oznaczenie GT.
 • Idealne wymiary

Nowy PEUGEOT E-208 zachowuje takie same kompaktowe wymiary nadwozia co jego poprzednik: 4,055 m długości, 1,745 m szerokości (bez bocznych lusterek) i 1,43 m wysokości. Pojemność bagażnika także nie uległa zmianie i wynosi 309 litrów (do wysokości tylnej półki).

Źródło: PEUGEOT