Poznań Game Arena 2023 – Kia zaprasza na stoisko marki pełne atrakcji dla miłośników gier komputerowych

W czasie Poznań Game Arena (PGA) na stoisku marki Kia do dyspozycji miłośników gier komputerowych będzie strefa „Free to play” (League of Legends) z 10 stanowiskami. Na ekspozycji nie zabraknie również samochodów – EV6 oklejonego w barwy League of Legends oraz EV9, flagowego elektrycznego SUV-a. Do wygrania ponad 100 atrakcyjnych nagród rzeczowych w tym tworzone na żywo Graffiti nawiązujące do League of Legends.

Poznań Game Arena 2023, czyli największe targi rozrywki i multimediów w Europie Środkowo-Wschodniej są organizowane zarówno dla branży, jak i dla indywidualnych zwiedzających. PGA ma już niemal 20-letnią historię. Z kolei League of Legends to największa i najszybciej rozwijająca się platforma e-sportowa na świecie, z ponad 150 milionami zarejestrowanych graczy i ponad 117 milionami osób, które uczestniczą w grze każdego miesiąca. LEC, jedna z 12 światowych lig i rozgrywek na najwyższym poziomie w Europie, uzyskała w zeszłym sezonie szczytową oglądalność wynoszącą ponad 800 000 widzów. Kia została głównym sponsorem LEC w 2019 roku i od tego czasu oferuje graczom i fanom League of Legends wyjątkowe doświadczenia związane z marką, prowadząc kampanie marketingowe, które obejmują najnowsze modele. Tak jest w wypadku Kia EV6 i wiele wskazuje na to, że tak będzie również ze znacznie większą EV9.

Kia Sportage – jubileuszowa edycja z okazji 30-lecia istnienia modelu

Oficjalne otwarcie targów Poznań Game Arena 2023 odbędzie się 6 października o godz. 12:00 w pawilonie 6. W tym samym pawilonie znajdować się także będzie ponad 200-metrowe stoisko Kia, w którego centralnej części stanie Kia EV6 oklejona w barwy League of Legends. Towarzyszyć jej będzie, zaprezentowana po raz pierwszy szerokiej publiczności, monumentalna Kia EV9.

Kia EV9 – już można zamawiać flagowego, elektrycznego SUV-a w cenie od 323,9 tys. zł

EV9 to potężnych rozmiarów elektryczny SUV zaprojektowany i skonstruowany z myślą o nowoczesnym stylu życia w epoce elektromobilności. To jedno z niewielu dostępnych obecnie siedmiomiejscowych aut elektrycznych. Flagowy model koreańskiej marki ma ponad 5m długości dzięki czemu oferuje trzy rzędy siedzeń oraz bardzo przestronne wnętrze.

Kia EV9 jest oferowana w dwóch wersjach układu napędowego – 203-konnej z napędem na jedną oś oraz z dwoma silnikami o łącznej mocy aż 384 KM, która oferuje napęd na cztery koła. Obydwie odmiany są wyposażone w akumulator, który może zmagazynować aż 99,8 kWh energii. Kia EV9 jest zdolna do ultraszybkiego ładowania prądem o mocy 240 kW i napięciu 800 V.

EV9 jest wyposażone w funkcję ładowania dwukierunkowego, co oznacza, że klienci mogą nie tylko ładować akumulator auta za pomocą wallboxa lub publicznego punktu ładowania, ale mogą także wykorzystywać energię zgromadzoną w akumulatorze do zasilania urządzeń elektrycznych, a w przyszłości – nawet domowej sieci energetycznej.

Do seryjnego wyposażenia EV9 w wersji Earth należą między innymi: panoramiczny potrójny wyświetlacz, cyfrowy kluczyk Digital Key, czytnik linii papilarnych, wentylowane fotele z przodu i zewnętrzne miejsca tylnej kanapy, cała armia systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, cyfrowe lusterko wsteczne oraz system przygotowania akumulatora do szybkiego ładowania.

Na stoisku Kia Polska do dyspozycji miłośników gier komputerowych dostępna będzie strefa „Free to play”. Odbywać się także będą liczne quizy, unikatowe wyzwania związane z grą League of Legends, konkurs Cosplay oraz inne atrakcje, w których udział będzie mógł wziąć każdy. Do wygrania jest ponad 100 nagród rzeczowych takich jak bluzy, czapki, koszulki, peryferia komputerowe, gadżety z gry i wiele więcej.
Edycja PGA 2023 odbędzie się w dniach 6-8 października. Codziennie na stoisku Kia Polska będzie można spotkać słowackiego artystę, szerzej znanego jako Doke, który specjalizuje się w Graffiti. Stworzy on – na żywo – kilka unikatowych prac, nawiązujących do League of Legends i Kia EV6. Niektóre z nich będzie można zdobyć w konkursie.

Pomysłodawcą oraz organizatorem stoiska Kia na Poznań Game Arena 2023 jest agencja gamingowa Next Level Agency.

Źródło: KIA