PEUGEOT 9X8 24 godziny Le Mans Hybrid Hypercar odtworzony z elementów LEGO® Technic warszawskiej Arkadii Westfield

Wszyscy miłośnicy LEGO® i motoryzacji mają wyjątkową okazję, by na własne oczy zobaczyć imponujący model hybrydowego hipersamochodu PEUGEOT 9X8, wykonanego w całości z elementów LEGO® Technic. Model będzie prezentowany do 26 września przy głównym wejściu do CH Arkadia Westfield w Warszawie.

W odtworzenie samochodu rzeczywistych rozmiarów zaangażowano aż 12-osobowy zespół projektantów firmy LEGO® i PEUGEOT Sport. W trakcie 24-godzinnej pracy zużyto prawie 630 tysięcy elementów. Efekt jest imponujący: bolid ze stajni PEUGEOT, który stanął w warszawskiej galerii, mierzy aż 520 cm długości i waży przeszło 900 kg.

Konstrukcja z elementów LEGO® Technic precyzyjnie odzwierciedla szczegóły techniczne pojazdu, w tym nietypowo otwierające się drzwi, elegancki profil zewnętrzny ze świecącymi w ciemności elementami, napęd 4×4, 7-biegową skrzynię biegów, hybrydowy napęd i specjalne zawieszenie. Budowla jest wiernym odwzorowaniem oryginalnego modelu PEUGEOT, który w dniach 10-11 czerwca tego roku wziął udział w najnowszej edycji kultowego wyścigu 24 godziny Le Mans. Odtworzony z elementów LEGO® Technic model prezentowany był także pod koniec wspomnianego wyścigu.

McLaren świętuje 60. urodziny z Lego

PEUGEOT i Grupa LEGO: wyjątkowa współpraca na stulecie wyścigu

Francuski producent samochodów i kultowa duńska firma z branży zabawek połączyli siły w tym wyjątkowym projekcie z okazji stulecia legendarnego wyścigu 24 godziny Le Mans. Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 1923 roku na torze Circuit de la Sarthe we Francji i startują w nim profesjonalne zespoły z całego świata. Główna atrakcja, 24 godziny Le Mans, to konkurencja polegająca na przejechaniu jak największej liczby okrążeń w ciągu doby. W tym roku w wyścigu wziął udział również innowacyjny, hybrydowy hipersamochód PEUGEOT 9X8.

Volkswagen Bulli dla dzieci i kolekcjonerów – wersja Playmobil i z klocków LEGO

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów do obejrzenia tej niezwykłej konstrukcji. To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby zobaczyć na własne oczy rzeczywistych rozmiarów model samochodu zrobiony z elementów LEGO® Technic.

Standardowy zestaw LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24 godziny Le Mans Hybrid Hypercar w skali 1:10 dostępny jest w sklepach LEGO® i na stronie oraz na stronie.

Źródło: Peugeot / Lego