Nowa Toyota Land Cruiser 250 w stylu retro i z dieslem

Po 14 latach nieoczekiwanie doczekaliśmy się premiery nowej Toyoty Land Cruiser. Zaskoczeniem jest fakt, iż nowy model nie ma elektrycznego napędu i nadal pod maską posiada silnik wysokoprężny. Land Cruiser 150 trafił do sprzedaży w Europie w 2009 roku i od tego czasu przeszedł kilka modernizacji.

W tym czasie pojawiła się nowa generacja Land Cruisera 300, na którego bazie wprowadzono nowego Land Cruisera 250. Producent nadal stawia na konstrukcję ramową, która sprawdza się w trudnym terenie. Nadal w ofercie pozostaną silniki wysokoprężne, które w późniejszym okresie dopełnione zostaną miękką hybrydą.

Toyota Land Cruiser z potencjalnym przebiegiem co najmniej 450 000 km

Pomimo retro designu i retro napędu, nowy Land Cruiser również musiał iść z duchem czasu, więc oprócz niezbędnych wyświetlaczy na pokładzie zagościły także nowoczesne systemy wspomagające.

Toyota Land Cruiser – terenowa legenda w trzech liniach modelowych

Toyota Land Cruiser 250 zostanie wprowadzona na rynek europejski wraz ze specjalną edycją First Edition, która nie przekroczy 3000 egzemplarzy. Charakterystyczne będą dwa warianty specyficznego dwukolorowego lakieru karoserii Sand Brown i Smoky Blue, a także klasyczne okrągłe reflektory. Oficjalny cennik polskiego importera Toyoty nie został jeszcze opublikowany i trzeba będzie na niego poczekać do rozpoczęcia sprzedaży. Planowane jest to na początek 2024 roku.

Źródło: Toyota