Mitsubishi – 200 Mitsumaniaków świętowało na 21. Zlocie

200 wielbicieli samochodów marki Mitsubishi spotkało się we wrześniu na 21. Zlocie Mitsumaniaków w malowniczych okolicach Grudziądza. Tradycyjnie spotkanie przebiegało w radosnej, rodzinnej atmosferze zabawy a wśród 80 pojazdów marki spod znaku Trzech Diamentów nie zabrakło prawdziwych perełek.

Tegoroczny 21. Zlot Mitsumaniaków odbywał się nie tylko w grudziądzkim miasteczku westernowym Mega-Park, ale także na Błoniach Nadwiślańskich z widokiem na najpiękniejsze zabytki – Wieżę Klimek na szczycie Góry Zamkowej, ratusz i kościół farny oraz Bramę Wodną ze spichrzami wzdłuż Wisły, gdzie przystanek miała parada osiemdziesięciu samochodów marki spod znaku Trzech Diamentów. Mitsumaniacy z dumą prezentowali swoje ukochane auta – od najstarszych, zabytkowych modeli Mitsubishi Galant, Lancer, Eclipse, 3000 GT czy Delica, przez sportowe Mitsubishi Lancer Evolution, terenowe Pajero, różne generacje Outlandera do Coltów i najnowszych SUV-ów – Mitsubishi ASX i Eclipse Cross PHEV.

Na dorosłych i najmłodszych zlotowiczów czekało wiele niezwykłych atrakcji – oprócz konkursów weryfikujących wiedzę o marce i samochodach Mitsubishi i wyborach najlepszych aut zlotu w wielu kategoriach, w programie znalazł się charytatywny turniej siłowania na rękę dla kobiet, mężczyzn i dzieci poprowadzony przez Mistrzynię Świata, Europy i Polski w armwrestlingu, Marlenę Wawrzyniak, pokaz magii w wykonaniu iluzjonisty Piotr Malanowskiego, rodeo na byku, czy konkurs strzelania do celu. Imprezę uświetnił koncert zespołu Bastard Brothers.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV tańszy nawet o 40 000 zł, Space Star najtańszym modelem AT w segmencie

Jak co roku, zlotowi towarzyszyła przepiękna parada aut po ulicach miasta, zabezpieczana przez pojazdy komendy policji w Grudziądzu, straży miejskiej, przedstawicieli Zarządu Dróg Miejskich i kilkunastu motocyklistów z klubu Motocykliczni Grudziądz. Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku na plaży Rudnik odbyła się nieoficjalna część zlotu – ognisko z kiełbaskami i pieczywem. Ponadto MORiW bezpłatnie udostępnił Mitsumaniakom na cały czas zlotu plażę, sprzęt wodny i świetlicę.

Mitsubishi Space Star w nieoprocentowanym kredycie i inne okazje w salonach japońskiej marki

Za sprawą hojności Mitsumaniaków, którzy wzięli udział w licytacjach na rzecz Fundacji „Mitsumaniaki Dzieciom”, zebrano ok 15 tysięcy złotych. Pieniądze te posłużą do realizacji charytatywnej akcji pomocy dla nieuleczalnie chorych dzieci przebywających pod opieką hospicjów na terenie Polski.

Największą nagrodą dla mnie jako inicjatora tych pięknych spotkań jest fakt, że pomagamy potrzebującym i tworzymy radosną społeczność a nasze zloty są entuzjastycznie oceniane przez uczestników. Cieszę się, że stałe grono wiernych wielbicieli tej imprezy i aut marki Mitsubishi co roku systematycznie się powiększa.” – podsumował organizator zlotu Patryk Schultz.

21. Zlot Mitsumaniaków odbył się pod patronatem polskiego przedstawicielstwa Mitsubishi Motors, będącego częścią motoryzacyjnej grupy Astara oraz władz miast i województw.

O Klubie Mitsumaniaków

Największy w Polsce fanklub marki motoryzacyjnej – Klub Mitsumaniaków – to wyjątkowa, działająca już 18 lat organizacja, zrzeszająca aż 60 000 entuzjastów marki spod znaku Trzech Diamentów. Mitsumaniacy spotykają się na zlotach i pomagają sobie na co dzień komunikując się za pomocą forum www.mitsumaniaki.com, gdzie przekazują sobie ciekawostki i informacje na temat marki i samochodów Mitsubishi. Pasjonaci aut Mitsubishi mają wielkie serca – prowadzą bowiem akcję charytatywną „Mitsumaniaki Dzieciom”, która zachęca do pomocy w spełnianiu marzeń nieuleczalnie chorych dzieci przebywających pod opieką hospicjów na terenie Polski.

Źródło: Mitsubishi