Mazda MX-5 Klub Polska – jubileuszowy zlot w Warszawie z okazji 20-lecia

W najbliższy weekend 16-17 września odbędzie się zlot MX-5 Klub Polska z okazji 20-lecia powstania klubu. Wydarzenie podzielone jest na sobotnią część zamkniętą, tylko dla uczestników, oraz niedzielną, ogólnodostępną dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć z bliska samochody reprezentujące cztery generacje kultowego roadstera i spotkać się z ich właścicielami.

W sobotę 16 września 2023 roku uczestnicy zlotu spotkają się na Torze Modlin, gdzie przez cały dzień będą mieli okazję wykorzystać swoje samochody na licznych próbach sprawnościowych zarówno na nitce toru sportowego, jak i na płytach poślizgowych. Przewidziano też testy crossoverów Mazdy CX-30, CX-5 i CX-60 na torze offroadowym. Dzień zakończy wieczorna impreza nad Jeziorem Zegrzyńskim, w czasie której podsumowane zostaną dwie dekady istnienia klubu.Niedziela 17 września to okazja do spotkania wszystkich uczestników z mieszkańcami Warszawy na parkingu pod Domem Mody Klif przy ul. Okopowej 58/72 i parada ulicami stolicy pod eskortą policji. Klubowicze pojawią się na miejscu już o godz. 11, parada zaplanowana jest na godz. 12-13, a zakończenie imprezy na godz. 14. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych, właściciele Mazd MX-5, którzy nie są klubowiczami, lub nie mieli okazji dołączyć do zlotu mogą wziąć udział w paradzie swoimi roadsterami.

Mazda MX-30 z Ekodopłatą Mazdy najkorzystniej wycenionym elektrycznym SUV-em na polskim rynku

„Pakiety startowe  rozeszły się właściwie w jeden dzień, bo ich liczba była ograniczona pojemnością Toru Modlin, więc spodziewamy się około 150 samochodów biorących udział w obu dniach naszego wydarzenia. Zakładamy jednak, że w niedzielę dołączą do nas dodatkowi właściciele Mazd MX-5, dzięki czemu nasze spotkanie pod Klifem oraz parada przez miasto będą jeszcze bardziej atrakcyjne i kolorowe” – informuje Karolina Kwietniewska, jedna ze współorganizatorek zlotu.

Mazda CX-60 PHEV w cenie wersji Diesel

Partnerami i sponsorami wydarzenia są Mazda Motor Poland oraz wszyscy warszawscy dealerzy Mazdy – Mazda Bemo Motors, Mazda Bołtowicz, Mazda Nivette i Mazda Odyssey.

Więcej informacji o zlocie na www.20lecie.pl oraz www.mx5klubpolska.pl

Źródło: Mazda