Nissan – Piotr Laube dyrektorem zarządzającym marki w Polsce

Z dniem 1 września 2023 r. dyrektorem zarządzającym marki Nissan w Polsce w ramach struktur importerskich firmy astara został Piotr Laube. Swoją karierę zawodową rozpoczął w sektorze technologicznym, realizując międzynarodowe projekty w Niemczech, Austrii i Belgii. W 2011 roku przeszedł do branży motoryzacyjnej, gdzie zajmował różne stanowiska w ramach działu obsługi posprzedażnej BMW Group Poland.

Pod koniec 2017 roku Piotr rozpoczął nowy rozdział w swojej karierze, dołączając do firmy Inchcape, w której odpowiadał za rozwój biznesu posprzedażowego w regionie Europy Północnej. Na tym stanowisku zajmował się zarówno dystrybucją, jak i sprzedażą detaliczną kilku marek na różnych rynkach.

W 2020 roku z sukcesem przeprowadził przejęcie działalności dystrybucyjnej JLR Poland przez Inchcape. Następnie objął stanowisko dyrektora zarządzającego i nadzorował dystrybucję samochodów marki Mazda w Finlandii i krajach bałtyckich.

Nissan ARIYA w nowych, niższych cenach i ze zmianami w wyposażeniu

„Bardzo się cieszę, że dołączyłem do tak innowacyjnej i prężnie rozwijającej się firmy, jaką jest astara, a dodatkowo w momencie, w którym została ona importerem marki Nissan w Polsce. Branża motoryzacyjna w ostatnich latach bardzo ewoluuje, zmienia się model użytkowania samochodów, przybywa różnych innych form mobilności, pojawiają się klienci o zupełnie innych profilach… to naprawdę bardzo ekscytujące być częścią tych zmian. Wraz z moim zespołem dołożymy wszelkich starań, by marka Nissan była w tym nowym motoryzacyjnym świecie odpowiednio reprezentowana” – powiedział Piotr Laube.

Nissan Electric Travel Guide – poznaj Sardynię z przewodnikiem e-podróży Nissana

Nowy dyrektor zarządzający będzie odpowiedzialny za całokształt działań marki Nissana w naszym kraju i będzie raportował bezpośrednio do dyrektora zarządzającego regionalnej centrali firmy astara na Europę Zachodnią, Oliviera Sermeusa.

Piotr Laube ma 40 lat i jest ojcem dwóch córek. W wolnym czasie poświęca się fotografii i wycieczkom motocyklowym.

Źródło: Nissan