AAA Auto – nowe centrum sprzedaży w Krakowie

Sieć centrów samochodowych AAA AUTO otworzyła dziś w Krakowie swój nowy oddział o powierzchni 15 900 m2., który po sześciu latach działalności zostało przeniesione z mniejszej lokalizacji. AURES Holdings kontynuuje tym samym plan ekspansji, który w ramach Grupy dotyczy głównie Polski. Łącznie AURES Holdings, operator sieci AAA AUTO i Mototechna, posiada 12 oddziałów w Polsce i ponad 60 salonów lub centrów serwisowych we wszystkich pięciu krajach, w których prowadzi działalność. We wszystkich krajach firma oferuje łącznie 12 000 samochodów.

AAA AUTO otwiera nowe, kompleksowe centrum sprzedaży, odkupu i finansowania przy ulicy Pasternik 69 w Krakowie. Oddział o łącznej powierzchni sięgającej niemal 16 000 m2 będzie stopniowo oferował do 600 samochodów, czyli pięciokrotnie więcej niż w pierwotnym oddziale. Do obsługi klientów wykorzystanych zostanie ponad 550 m2 nowoczesnych biur. Oddział, który dotychczas znajdował się w innej lokalizacji przez 6 lat, nie był już w stanie sprostać stale rosnącemu popytowi.

“Po wielu latach Autocentrum znajduje się teraz w nowoczesnej siedzibie przygotowanej zarówno dla klientów, jak i pracowników oddziału. Powiększyliśmy przestrzeń dla oferowanych samochodów, która obecnie mieści 600 aut, czyli pięciokrotnie więcej niż pierwotnie. Już dziś mamy do dyspozycji ponad 400 aut” – powiedziała Karolína Topolová, Dyrektor Generalna i Prezes Zarządu AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci AAA AUTO. „Jesteśmy gotowi zaoferować klientom możliwość zakupu samochodu na kredyt oraz polisy ubezpieczeniowe, w czym pomagają wyszkoleni specjaliści. W całym okresie działalności w Polsce od 2015 do końca sierpnia 2023 roku wielkość sprzedaży AAA AUTO w Polsce przekroczyła pułap 105 000 samochodów” – dodała Karolina Topolová.

AAA Auto – import samochodów do Polski w sierpniu 2023

Centrum samochodowe AAA AUTO w Krakowie przeznaczone jest dla aglomeracji krakowskiej, liczącej ponad 1,5 mln mieszkańców. „Naszym celem jest Kraków z ponad 800 tys. mieszkańców, jak również miasta takie, jak: Tarnów, Olkusz, Nowy Sącz, Kielce, plus pozostały obszar województwa małopolskiego. W Krakowie chcemy stopniowo dojść do wyniku sprzedaży 400 samochodów miesięcznie. Obsługą klientów i prowadzeniem oddziału zajmie się do 42 pracowników” – kontynuuje Karolína Topolová. Oddział znajduje się w pobliżu drogi prowadzącej do Katowic i autostrady A4.

AAA Auto – województwa z najtańszymi ofertami aut używanych

Krakowski oddział zbudowano w nowej koncepcji biurowej o łącznej powierzchni 550 m2, oferując klientom większy komfort i przyjemniejsze otoczenie. Oddział wyposażono również w sekcję elektromobilności z infrastrukturą ładowania. Do mycia pojazdów oddział wykorzystuje technologię Rebecca 01, która umożliwia recyrkulację zużytej wody – w efekcie można ponownie wykorzystać do 80% ze 180 l wody zużywanej do umycia jednego samochodu. Na dachu zainstalowano elektrownię fotowoltaiczną o mocy 12 kWp, która wydatnie przyczynia się do efektywności energetycznej działalności oddziału.

W województwie małopolskim – podobnie jak w całej Polsce – większość klientów kupuje samochody marki Opel. Najpopularniejszym modelem jest Astra. Gros klientów, bo ponad 73%, wybiera samochody z silnikami benzynowymi, a pozostałe 27% z silnikami diesla. „Klienci w tym regionie na razie nie szukają alternatywnych napędów. Niemniej jednak od początku roku obserwujemy zwiększone zainteresowanie. Możemy się spodziewać, że w ciągu roku popyt znacząco wzrośnie. Jednak liczba egzemplarzy jest wciąż niewielka” – podkreśliła Karolina Topolová.

Hitem w Krakowie w tym roku okazały się hatchbacki, a w dalszej kolejności SUV-y i kombi. Aż 79% klientów kupuje samochody z manualną skrzynią biegów, a 21% – z automatyczną. Najpopularniejsze kolory to czarny (19%), szary (18%) i biały (16%). Prawie dwie trzecie samochodów sprzedanych w Krakowie w tym roku było wyposażonych w tempomat. 73,4% klientów stanowili panowie, a 26,6% – panie.

Źródło: AAA Auto