Caravan Salon 2023: nowy Volkswagen Amarok z namiotem dachowym i z hardtopem

Caravan Salon, który nazywa siebie “wiodącymi na świecie targami mobilnego wypoczynku”, otwiera dziś swoje podwoje. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze wystawia się w hali 16. Oprócz nowej, bazującej na Multivanie Californii Concept, zaprezentowane tam zostaną również inne ciekawe innowacje. W Düsseldorfie pokazany zostanie m.in. nowy Amarok PanAmericana.

Ten specjalny pickup został zmodyfikowany przez producenta dodatkowego wyposażenia firmę Genesis Import. W ten sposób powstał idealny overlander / kamper, wyposażony m.in. w namiot dachowy, markizę 270 stopni i hardtop Alu-Cab.

Podczas tegorocznych targów Caravan Salon, Volkswagen Samochody Dostawcze zaprezentuje gamę swoich modeli kempingowych. W niektóre z targowych dni będzie można również zobaczyć i z bliska zapoznać się z jeżdżącym po okolicy nowym Amarokiem w wersji PanAmericana.

Volkswagen Grand California – kamper produkowany w Polsce

Będzie to wersja zmodernizowana przez firmę Genesis Import GmbH ze Schwarzach w Niemczech. Bazą dla tej wersji jest czarny Amarok PanAmericana z napędem na cztery koła, blokadą tylnego mechanizmu różnicowego, mocą 177 kW, silnikiem 3.0 l V6 TDI i maksymalnym momentem obrotowym 600 niutonometrów. Tego jedynego w swoim rodzaju off-roadera wyposażono między innymi w hardtop Alu-Cab, namiot dachowy i markizę 270 stopni.

Nissan Electric Travel Guide – poznaj Sardynię z przewodnikiem e-podróży Nissana

Dodatkowo samochód ten ma zmodyfikowane zawieszenie, opony BFGoodrich AT z felgami Delta oraz niepowtarzalną stylizację. Dostępne jest również dodatkowe oświetlenie LED na dachu lub dodatkowe reflektory z przodu, przydatne na przykład do podróży po Skandynawii. Wszystko z myślą o wyjazdach do egzotycznych miejsc, ale także o krótkich i relaksujących weekendowych wycieczkach w plener.

Design Amaroka PanAmericana jest wyrazisty. Pickup’a wyposażono w matrycowe reflektory LED IQ.Light, tylne światła LED, przedni zderzak w kolorze pojazdu oraz fotele kierowcy i pasażera z elektryczną, dziesięciokierunkową regulacją. Na wyposażeniu znajduje się również system infotainment z ekranem dotykowym o przekątnej 30,5 cm (12 cali) i systemem nawigacji, a także skórzane fotele i pokryty skórą kokpit. Liczne standardowe systemy wsparcia kierowcy to m.in. asystent parkowania z przednim i tylnym układem Park Distance Control i Rear Traffic Alert, tempomat, inteligentny system regulacji prędkości, ACC i dynamiczny wyświetlacz znaków drogowych.

Źródło: Volkswagen