Zlot She’s Mercedes w Nowym Tomyślu – kobiety w klasycznych Gwiazdach

W weekend od 25 do 27 sierpnia 2023 r. już po raz ósmy odbędzie się Zlot Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów organizowany w ramach inicjatywy She’s Mercedes, która stawia kobiety w centrum zainteresowania i angażuje się w intensywny dialog z nimi na całym świecie w ramach globalnej inicjatywy „She’s Mercedes”, mając na celu bardziej szczegółowe zaadresowanie tematu mobilności.

Tym razem miłośniczki klasycznych modeli z gwiazdą spotkają się w Nowym Tomyślu w zachodniej Wielkopolsce, w regionie słynącym z uprawy chmielu i wikliniarstwa. Tradycyjnie zlot zostanie zorganizowany w atmosferze „slow life”, łącząc motoryzacyjną pasję oraz walory krajoznawcze.

„Współczesne kobiety kolekcjonują zabytkowe Mercedesy. Komfort, elegancja i prestiż” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczne spotkanie She’s Mercedes. Zwyczajowo wezmą w nim udział wyłącznie kobiety. Honorowym patronatem zlot objął burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner. Jak co roku w programie nie zabraknie prezentacji aut połączonej z konkursem dla publiczności, która w sobotę 26 sierpnia w Parku Feliksa, w godzinach 12:00-13:30, wybierze najpiękniejszy samochód zlotu. Spotkanie przywołuje klimat minionych epok, włącznie ze stylowymi strojami uczestniczek.

W tegorocznym zlocie weźmie udział 17 załóg. Kobiety za kierownicą klasycznych samochodów przyciągają uwagę nie tylko sympatyków marki i fanów motoryzacji, ale pokazują również siłę kobiet w społeczeństwie. Sama inicjatywa co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Zloty She’s Mercedes odbywają się w duchu koncepcji „slow life”, bez elementów rywalizacji, za to z naciskiem na zrelaksowaną jazdę, rozmowy w serdecznej atmosferze oraz zgłębianie lokalnych atrakcji i kultury danego miejsca. Malownicze krajobrazy, samochody z duszą w niezwykłych sceneriach, niekończące się dyskusje pasjonatek zabytkowej motoryzacji – to stałe punkty programu.

Mercedes-Benz zaprasza na serię ekskluzywnych wydarzeń z udziałem samochodów marzeń – Dream Cars Roadshow

W ramach zlotu uczestniczki odwiedzą m.in. Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w Nowym Tomyślu, przybliżające bogate tradycje tego regionu w zakresie uprawy wikliny i chmielu oraz produkcji wyrobów wiklinowych. Poza tym w planach są odwiedziny neogotyckiego XIX-wiecznego zamku w Wąsowie, a także wizyta w Chobienicach i tamtejszym pałacu, za którym również stoi bogata historia.

Partnerem wydarzenia jest lokalny dealer Mercedes-Benz Duda-Cars oraz Legends Duda-Cars, jedyny w Polsce dealer zajmujący się kompleksowo sprzedażą, serwisem i renowacjami klasycznych samochodów z gwiazdą. W czasie imprezy jego przedstawiciele zaprezentują zarówno najnowsze modele producenta luksusowych aut ze Stuttgartu i towarzyszące im nowinki, jak i udzielą fachowych informacji na temat procesów renowacji oraz części do pojazdów klasycznych.

Piknik Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska na rzecz artystów seniorów w Konstancinie-Jeziornie

„Zloty Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów She’s Mercedes, czyli wyłącznie w kobiecym gronie, to nie tylko popularyzowanie i rozwijanie wiedzy z zakresu zabytkowej motoryzacji, ale również wspólne doświadczanie pozytywnych emocji.

Radość i śmiech. Zapachy i smaki miejsc. Słońce na twarzy i wiatr we włosach. Wielogodzinne rozmowy kobiet pewnych swojej wartości, niezależnych, szczęśliwych, które nie muszą nic nikomu udowadniać. Rezygnacja z rywalizacji na rzecz odpoczynku, dostrzegania piękna i kontemplowania chwili. Jak co roku uczestniczkom w zlocie towarzyszyć będzie określony kolor. Tym razem to róż – kwintesencja kobiecości. Kolor silnie związany z optymizmem. To symbol uniwersalnego szczęścia. Początkowo przypisany był wyłącznie mężczyznom, tak samo jak świat motoryzacji.

Dziś róż to kolor kobiet, a motoryzacja jest dla kobiet. O atrakcyjności zlotów She’s Mercedes świadczy nie tylko to, że odbywają się cyklicznie i z roku na rok w coraz szerszym gronie, ale również fakt, iż w bieżącym roku wszystkie przewidziane miejsca zostały zarezerwowane już podczas pierwszej doby zapisów. Zlot She’s Mercedes to dla wielu osób okazja, by nie tylko z bliska obejrzeć zabytkowe gwiazdy, ale również, by porozmawiać z uczestniczkami zlotu, których pasja potrafi zarażać” – skomentowała Ewa Krzysztofiak-Masztalerz, Komandor Zlotu.

Inicjatywa She’s Mercedes wspiera ambitne, niezależne profesjonalistki i uświadamia, jak istotne są kwestie równouprawnienia. Legenda motoryzacji zagrzewa kobiety, by odważnie sięgały po więcej i dążyły do realizacji swoich marzeń w życiu zawodowym i prywatnym. To idea mówienia o kobietach, o ich sile oraz drzemiącym w nich potencjale. She’s Mercedes inspiruje do działania, do dzielenia się swoimi doświadczeniami i pasjami – zwłaszcza że najpiękniejsza pasja to ta, którą można się podzielić. Inicjatywa She’s Mercedes wpisuje się zresztą w kulturę korporacyjną Mercedes-Benz jako firmy, która promuje różnorodność i korzysta z jej profitów.

Kobiety współtworzą sukces Mercedes-Benz od samego początku istnienia, począwszy od Berthy Benz, która jako najprawdziwsza innowatorka swojej epoki udała się w pierwszą daleką podróż automobilem – swoją śmiałością i odwagą udowadniając, że pojazd konstrukcji jej męża sprawdza się na dalekich trasach. Różnorodność, inkluzywność oraz integracja – i kryjące się za tymi pojęciami równe prawa dla wszystkich, niezależnie od płci, wieku, fizyczności, orientacji seksualnej, narodowości czy wyznania – nie są dla Mercedesa jedynie modnymi hasłami. Wykorzystywanie różnych doświadczeń, kompetencji i perspektyw pozwala najpełniej odpowiadać na zróżnicowane potrzeby klientów.

Źródło: Mercedes-Benz