Opel Corsa Rally Electric – Art Car stworzony przez Elisę Klinkenberg

Opel Corsa Rally Electric jest gwiazdą pucharu ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe”, pierwszego na świecie jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych. Marka Opel i całkowicie elektryczny samochód rajdowy Corsa odgrywają zatem pionierską rolę w międzynarodowych rajdach i imponują innowacyjnym duchem połączonym ze sportowym przyspieszeniem i osiągami.

Wizerunek Opla Corsy Electric jako odnoszącego sukcesy, oferującego lokalnie bezemisyjną jazdę samochodu rajdowego zyskał teraz dodatkowy impuls dzięki znanej artystce Elisie Kl inkenberg. Zmieniła ona Opla Corsę Rally Electric w przyciągający wzrok „Art Car”, mobilne płótno pozwalające wyrazić artystyczną ekspresję, co możemy zobaczyć na filmie pokazującym proces jego tworzenia.

Rebecca Reinermann, wiceprezes ds. marketingu marek Opel/Vauxhall: „Sporty motorowe i sztuka były wcześniej zdominowane przez mężczyzn. Dla nas jednakże, kluczowym elementem w Pucharze ADAC Opel Electric Rally Cup jest różnorodność. Sporty motorowe przyszłości są nie tylko elektryczne, ale także bardziej zróżnicowane. A dzięki Corsie Rally Electric stworzonej przez Elisę Klinkenberg podkreślamy, że Opel jest bardziej elektryczny, dynamiczny i różnorodny – a zatem bardziej postępowy – niż kiedykolwiek wcześniej, nawet daleko wykraczając poza sporty motorowe”.

E[M]POWER: Opel Corsa Rally Electric z wyraźnym przesłaniem

Napędzany wyłącznie energią elektryczną Opel Corsa Rally Electric zrywa z konwenansami w rajdach samochodowych. Trzy w pełni żeńskie drużyny walczące o zwycięstwo ze swoimi męskimi rywalami w tegorocznym sezonie Pucharu również są tego jasną deklaracją. To samo dotyczy Elisy Klinkenberg. Artystka, autorka i twórczyni, sama do 2011 roku była zawodową sportsmenką, a teraz łączy obie te pasje w swoich obrazach. Innowacyjna koncepcja ADAC Opel Electric Rally Cup to doskonały przykład jak można z powodzeniem połączyć pracę z młodymi talentami i sportem motorowym w celu zapewnienia bardziej zrównoważonego rozwoju. To sprawia, że Klinkenberg jest idealną rzeczniczką, która wraz z marką Opel pokazuje, że sporty motorowe, sztuka, równość i styl życia pasują do siebie, i że to połączenie może inspirować przede wszystkim nowe, młode grupy kobiet.

Opel Astra Electric – marka wyznacza kolejny kamień milowy na swojej drodze

Elisa Klinkenberg: „Spodobał mi się pomysł przeniesienia mojej sztuki do samochodu i przekształcenia go w płótno z jasnym przesłaniem. Corsa Rally Electric to samochód prowadzony w rajdach przez kobiety, który udowadnia, że razem możemy wiele osiągnąć! Artystyczny przekaz tego stwierdzenia w samochodzie był ekscytującym wyzwaniem”.

Niekonwencjonalny „Art Car” w kolorze zielonym, białym, różowym i czerwonym, wnosi do elektrycznych samochodów rajdowych Corsa powiew świeżości. Napisane białymi literami na czarnym dachu słowo „E[M]POWER!” symbolizuje nie tylko moc elektryczności, która napędza wszystkie samochody startujące w Pucharze, ale także siłę kobiecych zespołów. Dla dodatkowego podkreślenia, artystka zamieściła na boku samochodu przekonujący przekaz: „Jeździmy po swojemu. Jesteśmy liderkami. Jeździmy pewnie. Jeździmy z wiatrem w plecy. Ponieważ jest nas wiele i jesteśmy głośne. Nadszedł czas na FEMALE DRIVE”.

Opel w 2024 roku zaoferuje w pełni elektryczny wariant każdego modelu

Wraz z Elisą Klinkenberg Opel udowadnia, że „Modern German”, jako główny filar marki,  jest pełen życia. Ponadto Corsa Rally Electric „Art Car” jest początkiem zakrojonej na szeroką skalę kampanii prowadzonej w mediach społecznościowych. Wkrótce na Instagramie i kanałach mediów społecznościowych Opla i Elisy Klinkenberg pojawi się więcej informacji.

Źródło: Opel