Volkswagen – zwiedź z nami fabrykę Volkswagen Poznań i poznaj jak produkowany jest Caddy i Crafter

Wakacje to czas podróży i odwiedzania miejsc, których w pozostałych miesiącach roku nie mamy czasu lub możliwości zobaczyć. Wizytujemy inne miejscowości, oglądamy zabytki, a przecież są miejsca, z pozoru niedostępne dla osób z zewnątrz, które też można zwiedzić! Na przykład….fabryka samochodów! Taką możliwość daje Volkswagen Poznań, organizując wycieczki po swoich zakładach w Poznaniu i we Wrześni.

Chętni zobaczą na żywo, jak produkowane są najnowocześniejsze samochody dostawcze marki Volkswagen Samochody Dostawcze – Volkswagen Caddy, Volkswagen Transporter i Volkswagen Crafter. Ale atrakcji będzie więcej. Przewodnicy opowiedzą też jak w fabryce pracują pszczoły, a także jak powstaje farma fotowoltaiczna.

Uczestnicy wycieczki po zakładzie Volkswagen Poznań w Poznaniu – Antoninku, zostaną oprowadzeni po poszczególnych odcinkach produkcji, w tym po dziale budowy karoserii, montażu oraz logistyki. Co zobaczą? Łącznie ponad 430 robotów oraz to, jak zgrzewa lub spawa się poszczególne elementy karoserii, a także jak montuje się koła lub inne elementy. Miłośnicy motoryzacji z pewnością wiedzą, że wcześniej – w latach ’70 i ’80 XX w. w tym miejscu produkowany był Tarpan. Dziś zamiast niego zwiedzający obejrzą, jak powstają nowoczesne samochody dostawcze: Volkswagen Caddy i Volkswagen Transporter.

Volkswagen Poznań – we Wrześni wyprodukowano 500 tys. samochód

Z kolei w Białężycach pod Wrześnią będzie można zobaczyć jedną z najnowocześniejszych fabryk motoryzacyjnych, której otwarcie nastąpiło w 2016 roku. Od tego czasu produkowana w niej jest kolejna generacja Volkswagena Craftera w różnych odmianach, m. in. Crafter w wersji elektrycznej, czyli e-Crafter, a także kamper Volkswagen Grand California. Volkswagen Poznań mocno stawia na ekologię i dlatego zwiedzający podczas wycieczki usłyszą o tamtejszej farmie fotowoltaicznej oraz o pszczołach pracujących w tym zakładzie. Wycieczka zarówno w Poznaniu jak i we Wrześni trwa ok. dwóch godzin.

Jubileuszowy, bestsellerowy Volkswagen California

Kto może zwiedzić zakłady? Wszyscy chętni pod warunkiem, że ukończyli 10 rok życia. Co ważne – grupa złożona z osób indywidualnych nie może przekraczać 20 osób (grupa jest uruchamiana po zebraniu min. 10 osób). Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku – z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych (weekendów, świąt). Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na formularz rejestracyjny na stronie https://zwiedzanie.volkswagen-poznan.pl/, znaleźć dogodny termin i wypełnić wymagane pola. Samo zwiedzanie jest darmowe, a przewodnikami są pracownicy Volkswagen Poznań. Na stronie internetowej podane są również dostępne godziny. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod podanym na stronie numerem telefonu lub pod adresem: zwiedzanieindywidualne@volkswagen-poznan.pl.

W fabryce w Poznaniu zbiórka jest w Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym przy ul. Warszawskiej 349. Natomiast osoby chcące zwiedzić zakład we Wrześni zbierają się w tamtejszej recepcji, pod adresem Białężyce 100.

Jak dojechać do fabryki Volkswagen Poznań w Poznaniu i Wrześni? W przypadku zakładu w stolicy Wielkopolski parking znajduje się przy ulicy Warszawskiej 349. Dojechać można też komunikacją publiczną (pociągiem – należy wysiąść na przystanku Poznań Antoninek lub autobusem podmiejskim zmierzającym w stronę Swarzędza). W przypadku zakładu Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni dojazd jest możliwy tylko samochodem – parking znajduje przy rondzie Solidarności w kierunku Miłosławia.

Źródło: Volkswagen