Yanosik sprawdza – czy Polacy jeżdżą jeszcze na wakacje samochodem

Polacy coraz chętniej jeżdżą na zagraniczne wakacje, w głównej mierze wybierając kierunki, w których mają zagwarantowaną dobrą pogodę i urokliwe plaże. Czy to oznacza, że na rzecz zagranicznych wojaży rezygnują z wakacji w Polsce? Nic bardziej mylnego!

Yanosik sprawdził, które miejscowości cieszą się największą popularnością w okresie wakacyjnym wśród polskich kierowców, a dodatkowo w tym roku przygotował dla nich wyjątkową niespodziankę, w ich ulubionych urlopowych destynacjach.

Zagraniczne wakacje Polaków

Polska Izba Turystyki w swoim raporcie „Zagraniczne wakacje Polaków 2022” podsumowała najczęstsze kierunki wyjazdów na urlop, w okresie od 1 czerwca do 30 września 2022 roku. Okazuje się, że w pierwszej trójce najpopularniejszych destynacji są: Turcja (31%), Grecja (24%), Bułgaria oraz Egipt (po 8,8%).
Wybór nie jest zaskakujący – każde z tych miejsc rokrocznie przyciąga turystów zarówno gwarancją udanej pogody, jak i pięknymi plażami, błękitną wodą oraz licznymi atrakcjami.

Czy to oznacza, że Polacy wolą spędzić wakacje poza granicami naszego kraju? Kolejne miejsca w raporcie PIT zajęły Hiszpania i Tunezja, Albania, Chorwacja, Polska i Cypr, co potwierdza że nasz kraj wciąż ma swoje miejsce na liście wakacyjnych miejsc wyjazdowych, które wybierają Polacy.

Yanosik i PanParagon – polskie trasy, na których lepiej nie tankować

Dokąd najchętniej wybierają się Polacy na wakacje w naszym kraju? Yanosik podsumował letnie wyjazdy polskich kierowców w sezonie wakacyjnym w ubiegłym roku.

Polacy nadal chętnie jeżdżą na wakacje autem w Polskę

W ubiegłym roku polski sektor turystyczny wciąż odbudowywał się po pandemii COVID-19, mimo to nie zabrakło chętnych, którzy wybrali się na urlop w różne zakątki naszego kraju.

– Już w czasie tegorocznej majówki zauważyliśmy wzrost wyjazdów w polskie góry wśród użytkowników aplikacji Yanosik. Czerwcówka natomiast zachęciła zmotoryzowanych do wyjazdu nad polskie morze – informuje Małgorzata Dąbrowska, Yanosik – Z kolei, w podsumowaniu ubiegłorocznych wakacji w zakresie przyrostu odwiedzin w wybranych polskich gminach, na pierwszy plan wysunęły się nadmorskie miejscowości – Rewal, Mielno, Łeba i Krynica Morska, choć rokrocznie dużym zainteresowaniem cieszą się także Kołobrzeg, Świnoujście, Gdańsk czy Ustka lub Władysławowo. Według naszego podsumowania wakacyjnego – góry w lipcu 2022 roku cieszyły się nieco mniejszym zainteresowaniem, ale kierowcy chętnie wybierali się na odpoczynek do Soliny i Cisny w powiecie leskim oraz w Bieszczady. Wielu z nich również przy okazji pobytu w jednej z miejscowości górskich wybiera się na całodniową wycieczkę do innej, w ten sposób odwiedzając np.: Wisłę znaną dzięki Adamowi Małyszowi czy Zamek Królewski w Nowym Sączu – dodaje.

Zgodnie z danymi zespołu Yanosika, polscy kierowcy w lipcu 2022 roku także chętnie kierowali się na Mazury, wybierając gminę Mikołajki, Grunwald oraz Piecki. W tym regionie, co roku dużym zainteresowaniem cieszy się także Mrągowo czy Giżycko, które przyciągają zwłaszcza aktywnych turystów.
Wśród polskich kierowców nie brakuje również tych, którzy wybierają się na kilka dni do większych miast w naszym kraju. Sporą popularnością cieszą się zwykle Gdańsk, Warszawa, Łódź, Kraków oraz Wrocław, które przyciągają urlopowiczów licznymi atrakcjami i piękną zabudową, zwłaszcza w obrębie starówek.
W tym roku nie zabraknie dodatkowych atrakcji dla turystów odwiedzających rejony nadmorskie, górskie, na Mazurach oraz w dużych miastach.

Yanosik odwiedza Wasze ulubione miejsca wakacyjne

Tegoroczne wakacje dopiero się rozkręcają, a wszystko za sprawą wyjątkowej imprezy Yanosika. Marka po raz pierwszy organizuje letnią trasę objazdową po Polsce – Yanosik TOUR 2023. Fani Yanosika mają wyjątkową okazję spotkać się z zespołem tworzącym na co dzień ich ulubioną aplikację i urządzenia, a także inne platformy – Yanosik Autoplac.pl i Yanosik Warsztaty.

Radio Yanosik – sukces nowego medium zmotoryzowanych

– Serdecznie zapraszamy na spotkania z zespołem Yanosik, Autoplac.pl oraz Warsztaty w ramach Yanosik TOUR 2023. Jesteśmy obecni w miejscowościach nadmorskich, górskich, a także odwiedzimy Mazury i stolicę naszego kraju. W ramach letniej strefy Yanosik TOUR 2023 można spędzić miło czas w strefie chillout, porozmawiać ze specjalistami z różnych obszarów Yanosik Team, a nawet spotkać się z pomysłodawcami Yanosik i Autoplac.pl. Mamy dla Was również wyjątkową niespodziankę i konkurs, w ramach którego nagrodzimy kierowców, którzy przejechali największą ilość kilometrów wspólnie z Yanosikiem – informuje Małgorzata Dąbrowska, Yanosik.

Yanosik TOUR 2023 wystartował 31 lipca. Zespół odwiedza Wasze ulubione miejscowości wakacyjne, które najchętniej wybieracie na wypoczynek.

W pierwszej kolejności eksperci odwiedzają miejscowości nadmorskie – Świnoujście, Kołobrzeg, Ustkę, Władysławowo i Gdańsk. W drugim tygodniu sierpnia będzie można ich spotkać we Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Wiśle i Nowym Sączu. W czwartym tygodniu sierpnia zespół Yanosika odwiedzi Giżycko, Mrągowo, Warszawę, Lublin oraz Łódź.

Każdy zainteresowany dołączeniem do letniej strefy Yanosika znajdzie szczegółowe informacje tutaj. Wstęp jest bezpłatny, a impreza odbywa się na parkingach zlokalizowanych przy sklepach partnera wydarzenia – Media Expert.

Źródło: Yanosik