Mercedes-Benz Polska – Alexander Henzler nowym prezesem

Wolfgang Bremm von Kleinsorgen kończy swoją kadencję na stanowisku prezesa Mercedes-Benz Polska ostatniego dnia sierpnia 2023 r. Przez cztery lata kierował marką w Polsce, a oprócz rynku krajowego był również odpowiedzialny za środkowo-wschodnioeuropejski klaster Mercedes-Benz Cars obejmujący Czechy, Węgry, Rumunię i Słowację. Nowym miejscem odpowiedzialności będzie region BeNeLux z centralą w Brukseli.

“Polska i wszystkie rynki Europy Środkowej i Wschodniej były od pierwszego dnia były bliskie mojemu sercu. Serdecznie dziękuję wszystkim klientom za zaufanie zaś partnerom dealerskim i kolegom z mojego zespołu za zaangażowanie w ciągłe doskonalenie Mercedes-Benz. Moja rodzina i ja na zawsze zachowamy wspaniałe wspomnienia związane z Polską i jej mieszkańcami. Życzę Aleksandrowi wielu sukcesów i jestem przekonany, że ta wielka odpowiedzialność przeniesie mu sporo satysfakcji.” – powiedział Wolfgang Bremm von Kleinsorgen.

Mercedes-Benz MANUFAKTUR – symbol indywidualnego charakteru

Alexander Henzler, który dołączył do Mercedes-Benz w 2005 roku i obecnie kieruje funkcjami sprzedaży i marketingu w regionie Overseas, zastąpi Wolfganga Bremma von Kleinsorgena na stanowisku prezesa Mercedes-Benz w Polsce i prezesa Mercedes-Benz w Europie Środkowej i Wschodniej od
1 września 2023 r.

Nowy Mercedes-AMG GLC – SUV o wysokich osiągach w dwóch wersjach mocy

“Chciałbym podziękować Wolfgangowi za jego wiodącą rolę w kształtowaniu sukcesu Mercedes-Benz Cars w regionie. Cieszę się, że mogę dołączyć i poprowadzić zróżnicowany zespół w dalszym oferowaniu fascynujących produktów i wspieraniu najlepszych doświadczeń klientów, na rynku polskim i Europy Środkowej i Wschodniej. ” – powiedział Alexander Henzler.

Źródło: Mercedes-Benz