BMW – mistrz Wimbledonu Carlos Alcaraz za kierownicą elektrycznych modeli

BMW udostępnia zwycięzcy tegorocznego Wimbledonu flotę samochodów elektrycznych. Carlos Alcaraz, nazywany liderem nowej ery tenisa, ma do dyspozycji następujące modele z gamy BMW: BMW iX, BMW i4, BMW iX3, BMW i7, a także nowe BMW iX1.

W miniony weekend Carlos Alcaraz zaliczył sukces w spektakularnym stylu pokonując w finale Wimbledonu legendę kortu, Novaka Djokovicia. Po zwycięstwie w wielkoszlemowym turnieju Hiszpan umocnił się na pozycji lidera w rankingu ATP. Pomimo młodego wieku tenisista ma na swoim koncie imponujące osiągi, w seniorskim tenisie wygrał do tej pory 137 meczów, odnotowując jedynie 35 porażek. Do jego najważniejszych osiągnięć należy również zeszłoroczna wygrana w US Open.

BMW – aktualizacje modeli na lato 2023 r.

BMW Concept Touring Coupé – ponadczasowy symbol wolności na czterech kołach

Współpraca z Carlosem Alcarazem wpisuje się w strategię marki, która stawia na rozwój elektromobilności i nie chce być tylko częścią zrównoważonej przyszłości, ale jej siłą napędową. Już teraz BMW Group jest światowym liderem jeżeli chodzi o portfolio samochodów klasy premium z napędem elektrycznym oferując w każdym kluczowym segmencie rynku model zasilany wyłącznie prądem. BMW Group konsekwentnie dąży również do tego, żeby najpóźniej do 2030 roku ponad 50 procent wolumenu sprzedaży firmy stanowiły pojazdy elektryczne.

Źródło: BMW