Fiat przestaje produkować szare samochody

Od dzisiaj FIAT zaprzestaje produkować samochody w kolorze szarym. Marka podjęła tę ważną decyzję, aby podkreślić fakt, że kolory odgrywają istotną rolę w naszym życiu, uosabiając włoski styl życia i potwierdzając wartości marki odzwierciedlające nowe Dolce Vita.

Włochy kojarzą się bowiem z jasnymi, żywymi barwami, takimi jak kolory włoskiego morza, włoskiego słońca, włoskiej ziemi i włoskiego nieba; krajobrazami dostarczającymi marce FIAT licznych inspiracji dla swoich samochodów. Nową strategię wdrożono z myślą o tym, aby modele FIATA mogły wyróżniać się na rynku motoryzacyjnym, ponieważ rok 2023 to rok niezwykłej zmiany dla marki.

„Złamaliśmy zasady: postanowiliśmy zaprzestać produkcji szarych samochodów FIATA.  To trudna i przełomowa decyzja, której celem jest dalsze wzmocnienie pozycji FIATA jako marki kojarzącej się z radością, kolorem i optymizmem. Włochy to kraj kolorów, od dzisiaj także kolorów samochodów FIATA – oświadczył Olivier Francois, dyrektor generalny marki FIAT i globalny dyrektor marketingu Stellantis – Ten wybór potwierdza wszystkim wartości nowego stylu Dolce Vita i włoskie DNA uosabiane przez markę. FIAT pragnie być inspiracją do tego, aby żyć pełnią życia, zawsze z optymistycznym i pozytywnym nastawieniem.  Będzie to również jedna z kluczowych misji nowego Fiata 600e, elektrycznego samochodu dla rodzin i przyjaciół, który zaprezentujemy 4 lipca”.

Fiat Panda 4×4 świętuje 40 lat sukcesu z nową limitowaną edycją Panda 4×40°

W nowym spocie reklamowym, który pozwoli klientom odkryć nowy, kolorowy świat FIATA, dyrektor generalny marki, Olivier Francois  za kierownicą nowego Fiata 600e dosłownie zanurza się głęboko w kolorze, zgodnie hasłem reklamowym  „WŁOCHY. KRAINA KOLORÓW. FIAT. MARKA KOLORÓW”.

Klasyk tygodnia – pierwszy Polski Fiat 126p / Maluch został wyprodukowany 50 lat temu

Aktualna gama FIATA – Nowa 500, 500 Hybrid, 500X, Panda i Tipo – jest dostępna w różnych wariantach kolorystycznych, między innymi: biały Gelato, pomarańczowy Sicilia, pomarańczowy Paprika, czerwony Passione, niebieski Blu Dipinto di Blu, niebieski Italia, niebieski Venezia, niebieski Oceano, zielony Rugiada, zielony Foresta, złoty Rose i czarny Cinema czarny – wszystkie o sugestywnych nazwach kojarzących się z niezwykłymi włoskimi krajobrazami i stylem dolce vita.

Źródło: Fiat