Honda – ceny i specyfikacje nowych, zelektryfikowanych SUV-ów: ZR-V e:HEV, CR-V e:HEV oraz e:PHEV

Honda po majowej premierze przedstawiła ceny i specyfikacje nowych, zelektryfikowanych SUV-ów: ZR-V e:HEV, CR-V z napędem e:HEV oraz e:PHEV. Ceny zaczynają się od 189 900 zł lub od 1 539 zł netto miesięcznie dla korzystających z finansowania w Honda Finance Services.

Wszystkie wersje modelu ZR-V, oferujące idealne połączenie wyrafinowanej stylistyki, funkcjonalności i sportowej dynamiki, są standardowo wyposażone w wielokrotnie nagradzany, w pełni hybrydowy system e:HEV Hondy – udoskonalony pod kątem zwiększenia mocy i szybkości reakcji.

Bogato wyposażona wersja Elegance oferuje 18-calowe, szare felgi aluminiowe, przednie i tylne czujniki parkowania, 11 poduszek powietrznych, kamerę cofania i ośmiogłośnikowy system audio. We wszystkich wersjach dostępny jest dziewięciocalowy ekran dotykowy obsługujący nawigację oraz system Honda Connect, kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto, a za skórzaną kierownicą znajduje się siedmiocalowy zestaw zegarów cyfrowych.

Honda Civic Type R MY2023 – wyczynowy hatchback na jubileusz (informacje i dane techniczne)

Wersja Sport, której cena zaczyna się od 199 400 zł, wyposażona jest w wyróżniający ją przedni zderzak i osłonę chłodnicy, błyszczące, czarne lusterka i ramki szyb, matowe, czarne felgi oraz tapicerkę łączącą tkaninę i skórę syntetyczną. Standardem są także sportowe pedały, oświetlenie wnętrza LED, elektrycznie sterowane drzwi bagażnika, indukcyjna ładowarka do smartfonów i dodatkowe porty USB.

Honda ZR-V – wzbogaca gamę japońskiej marki

Modele najwyższej wersji – Advance, której cena zaczyna się od 210 400 zł  – posiadają w pełni wykończone skórą fotele z perforowanymi wstawkami i srebrnymi przeszyciami, podgrzewaną skórzaną kierownicę, panoramiczny dach oraz błyszczące, czarne felgi z diamentowo szlifowaną powierzchnią. Klienci decydujący się na najwyższą z wersji ZR-V, mogą również korzystać z 12-głośnikowego systemu nagłośnienia BOSE klasy premium, 10,2-calowego wyświetlacza wielofunkcyjnego oraz nowego wyświetlacza przeziernego HUD.

CR-V e:HEV | e:PHEV – zamówienia na model można składać od 20 czerwca

Ceny wersji e:HEV zaczynają się od 213 900 zł lub od 1 729 zł netto miesięcznie dla korzystających z finansowania w Honda Finance Services a samochody z napędem e:PHEV kosztują od 278 600 zł lub od 2 249 zł netto miesięcznie.

Szósta generacja modelu Hondy CR-V zadebiutuje jeszcze w tym roku, prezentując odważniejszy styl i walory praktyczne wyróżniające ją w jej klasie, a także wyjątkowykomfort jazdy. Popularny SUV pozycjonowany na granicy segmentu C i D będzie dostępny z pełnym napędem hybrydowym (e:HEV) lub, po raz pierwszy w Europie, z napędem hybrydowym typu plug-in (e:PHEV).Obie wersje silnikowe zapewniają dynamiczne osiągi i oszczędność we wszystkich wersjach gamy modelu – a w przypadku e:PHEV, 82 kilometry zasięgu w pełni elektrycznego.

Najnowszy CR-V jest teraz szerszy, dłuższy i wyższy niż poprzedni model, ma też o 40 mm wydłużony rozstaw osi, dzięki czemu zapewnia więcej przestrzeni wewnętrznej – o 16 mm więcej miejsca na nogi dla podróżujących z tyłu i 18-procentowy wzrost pojemności bagażnika.

Rozpoznawalność modelu na drodze zwiększa odważna stylizacja przodu pojazdu, odróżniająca warianty e:HEV i e:PHEV projektami kratek wlotów powietrza. Cienkie reflektory i nowe, charakterystyczne światła do jazdy dziennej zwiększają dodatkowo atrakcyjność wizualną, natomiast tył podkreśla zmodernizowana stylistyka świateł hamowania i kierunkowskazów, nawiązując tym samym do poprzedniej generacji CR-V.

Ponadto będzie to pierwszy, europejski model posiadający Honda SENSING 360 – wielokierunkowy system bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, który eliminuje martwe pola wokół pojazdu. Rozwiązanie to pomaga uniknąć kolizji i odciąża kierowcę, stanowiąc kolejny krok w realizacji śmiałych planów Hondy, które zakładają zredukowanie do zera liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych z udziałem samochodów i motocykli do 2050 roku.

„ZR-V i CR-V oferują osiągi, komfort i walory użytkowe, których oczekują klienci Hondy” – powiedział Tom Gardner, Starszy Wiceprezes w Honda Motor Europe. „Dzięki połączeniu atrakcyjnego wzornictwa i bogatego wyposażenia wraz z wysoką mocą i porywającą dynamiką, a także dzięki poszerzonemu wyborowi hybrydowych układów napędowych, gama SUV-ów Hondy jeszcze nigdy nie zaspokajała tak szerokiego zakresu gustów i wymagań klientów.”

Pełne informacje na temat cen oraz specyfikacji ZR-V i CR-V

Źródło: Honda