Alfa Romeo pyta swoich miłośników – jak powinien nazywać się nowy model

Jak będzie nazywać się następny miejski samochód Alfy Romeo B Sport Urban Vehicle? Zgłoś swoją propozycję na łamach oficjalnych portali społecznościowych marki! Połączona niezwykle silną więzią ze społecznością swoich fanów, Alfa Romeo po raz kolejny wykorzystuje swoje oficjalne kanały mediów społecznościowych, aby wezwać miłośników Alfy do działania, pytając ich, jak powinien nazywać się następny samochód Alfy Romeo.

Nie ma już żadnych tajemnic co do segmentu, w którym znajdzie się projekt, funkcjonujący w zespole Alfy Romeo pod nazwą „Kid”. „Kid” sugeruje, że następna Alfa Romeo będzie sportowym samochodem miejskim, najmniejszym z gamy, który uzupełni ofertę składającą się obecnie z sedana (Giulia), SUV-a (Stelvio) i kompaktowego SUV-a (Tonale).

Alfa Romeo zamierza zmienić zasady obowiązujące w tym segmencie, przypisując modelowi „Kid” rolę „game changera”. Na szybko zmieniającym się rynku motoryzacyjnym, który oferuje szeroki wybór w niezwykle popularnym segmencie SUV-ów, nowa propozycja marki na nowo definiuje jej ambicje i ma odznaczyć się na tle miejskiego krajobrazu.

Alfa Romeo w głównej roli podczas zlotu ForzaItalia.pl 2023

Alfa Tonale symbolizowała „metamorfozę” marki i jej debiut w nowej erze elektryfikacji, natomiast nowy model Alfy Romeo będzie pierwszą propozycją marki z napędem w pełni elektrycznym, ale nie tylko.

Alfa Romeo Stelvio Veloce Q4 280 KM AT8- włoski SUV, który wzbudza sportowe emocje

To jeszcze nie czas, aby zaprezentować pasjonatom marki i pracownikom cechy, które sprawią, że nowy model będzie autentyczną Alfą Romeo, pozycjonowaną na szczycie segmentu premium. Premiera nowego modelu Alfy Romeo jest zaplanowana na pierwszą połowę 2024 roku, ale już teraz wiele się o nim mówi, a motoryzacyjni styliści puszczają w sieci wodze fantazji, próbując określić jego kanony stylistyczne.

Aby zaangażować swoją społeczność na wczesnym etapie rozwoju, marka zwraca się do niej z pytaniem, jak powinna nazywać się następna Alfa Romeo.

Po modelu Giulia, będącym symbolem odrodzenia marki, Alfa Romeo wybrała dla swoich samochodów nazwy dwóch włoskich górskich przełęczy, Stelvio i Tonale. Ale bez obaw, kierownictwo Alfy Romeo zdementowało krążącą w internecie informację, że nowy model będzie nazywać się „Brennero”. Czy oznacza to zmianę kierunku w strategii komunikacji? Jak będzie nazywał się nowy sportowy samochód miejski Alfy Romeo? Czekamy na Państwa propozycje na łamach oficjalnych portali społecznościowych marki.

Źródło: Alfa Romeo