Volkswagen ID.7 po raz pierwszy w Polsce

W butikowym salonie Volkswagena w Warszawie mogliśmy po raz pierwszy obejrzeć flagowy model z rodziny elektrycznych samochodów zbudowanych na platformie MEB. To jeden z dziesięciu nowych elektrycznych modeli, które marka z Wolfsburga wprowadzi na rynek do 2026 roku.

Przygotowywany do produkcji seryjnej nowy model Volkswagena – ID.7 – będzie można obejrzeć 3 czerwca 2023 r. w salonie Volkswagen Home przy ul. Karolkowej w Warszawie.

„Jesteśmy dumni, że krótko po światowej prezentacji możemy zaprezentować nasz najnowszy samochód elektryczny polskim klientom. To dowód na to, że Polska jest ważnym rynkiem dla Volkswagena. ID.7 budzi olbrzymie emocje i wierzę, że pod wieloma względami będzie to prawdziwy game-changer w naszej ofercie. To pojazd zaprojektowany do pokonywania na jednym ładowaniu długich dystansów, a przy tym oferujący komfortowe wnętrze i w standardzie najnowsze wyposażenie. Europejscy dealerzy rozpoczną przyjmowanie zamówień w sierpniu 2023 r., a pierwsze egzemplarze trafią do użytkowników w grudniu. Dotyczy to także polskiego rynku.” – powiedział Paweł Szuflak, dyrektor marki Volkswagen w Polsce.

Marka Volkswagen w 2023 roku wprowadzi do oferty takie nowości jak: ID.3 FL, ID.7 i Touareg FL. Wszystkie wymienione modele są ważne dla producenta.

Grupa Volkswagen w I kwartale 2023 r. zwiększyła dostawy samochodów elektrycznych o 42 procent

Limuzyna ID.7. to kolejne z elektrycznych aut, które marka z Wolfsburga wprowadzi na rynek do 2026 roku. Auto wyróżnia się gabarytami – mierzy niemal 5 m długości, co oczywiście przełoży się na komfort podróżowania. Swój wkład w wygodę będą mieć także elementy wyposażenia nowego modelu, takie jak inteligenta klimatyzacja, podgrzewane i wentylowane fotele z funkcją masażu oraz panoramiczne okno dachowe z regulowaną przezroczystością szyby. Prezentowany w Warszawie ID.7 z całą pewnością będzie mocnym graczem w swoim segmencie.

Volkswagen ID.7 z zasięgiem do 700 km, który zastąpi legendarnego Passata

Do napędu nowego modelu rodziny ID. zastosowano silnik o mocy 286 KM. Do wyboru będą dwie pojemności akumulatorów: ID.7 Pro będzie dysponował 77 kWh, a ID.7 Pro S (który zostanie wprowadzony na rynek nieco później) będzie wyposażony w najnowszy akumulator Volkswagena o pojemności 86 kWh. Moc ładowania wersji 77 kW sięgnie 170 kW, a w przypadku odmiany 86 kWh – 200 kW. Nowy system zarządzania termicznego wstępnie przygotuje akumulator do ładowania. Ten proces rozpoczyna się automatycznie w drodze do każdej stacji ładowania, gdy aktywne jest prowadzenie do celu. Według szacunków, pomiędzy ładowaniami w przypadku ID.7 Pro będzie można pokonać dystans do około 615 kilometrów, a w przypadku ID. Pro S – 700 km (wg. WLTP). Bagażnik Volkswagena ID.7 ma pojemność 500 l.

W modelu ID.7 wprowadzono nową koncepcję obsługi. To m.in. reakcja na sygnały płynące od dotychczasowych użytkowników innych modeli rodziny ID. Do standardowego wyposażenia modelu ID.7 należą m.in. 15-calowy ekran systemu inforozrywki, wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością, nowa koncepcja obsługi klimatyzacji, z łatwo dostępnym panelem oraz przyciski, którym można samodzielnie przypisać ulubione funkcje, a także podświetlane, dotykowe slidery.

Samochód można będzie zobaczyć 3 czerwca 2023 roku w Volkswagen Home. Butikowy salon Volkswagena mieści się na warszawskiej Woli, przy ul. Karolkowej 30.