Nissan ogłasza zmiany w swojej działalności w Polsce

Nissan ogłosił dziś sfinalizowanie umowy z firmą Astara, specjalizującą się w dystrybucji i usługach w zakresie mobilności, której przedmiotem jest dystrybucja nowych pojazdów, części i usług w Polsce. Zawarcie tej transakcji podlega zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W ramach średniookresowego planu Nissan NEXT, Nissan przekształca się w firmę efektywniejszą, lepiej zorganizowaną, bardziej ukierunkowaną i zorientowaną na generowanie zysku. To partnerstwo zapewni ciągłą rentowność działalności Nissana w Polsce, poprawi zorientowanie na rynek i sprawność działania oraz lepiej zaspokoi potrzeby klientów i partnerów handlowych firmy.

Obecnie Polska wraz z Ukrainą stanowią regionalną jednostkę biznesową Nissana na Europę Środkowo-Wschodnią. W ramach nowej umowy wszystkie działania na polskim rynku zostaną przeniesione do firmy Astara jako nowego partnera dystrybucyjnego na rynku. Spółka prowadząca działalność na Ukrainie pozostanie własnością Nissana.

Nissan prezentuje prototypowego sedana, który jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego stylu życia

„Rynki europejskie szybko ewoluują, a my koncentrujemy się na zapewnieniu odpowiednich zasobów, aby sprostać zmieniającym się potrzebom i oczekiwaniom klientów. Decyzja ta jest wynikiem dogłębnej analizy naszej działalności w Polsce. Jesteśmy przekonani, że ta zmiana zaowocuje poprawą naszych wyników i zwiększeniem satysfakcji naszych klientów” – powiedział Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE.

Green NCAP – Nissan ARIYA oceniony na 5 gwiazdek

„Z radością witamy firmę Astara jako naszego nowego partnera na rynku polskim. Spółka ta ma duże doświadczenie w zakresie dystrybucji w branży motoryzacyjnej w Europie i cieszymy się na bliską współpracę z nią w najlepszym interesie naszych klientów, pracowników i dealerów w Polsce” – dodał Maciej Klenkiewicz.

„Jako Astara jesteśmy zaszczyceni, że możemy dodać Nissana do naszej działalności dystrybucyjnej w Polsce. Tak innowacyjna i zorientowana na klienta marka jest wielkim atutem w naszym polskim portfolio i dołożymy wszelkich starań, aby ją z dumą reprezentować wobec jej lojalnych klientów, sieci dealerskiej i partnerów biznesowych. Polska jest bez wątpienia kluczowym rynkiem dla firmy Astara i jesteśmy przekonani, że Nissan przyczyni się do naszego wspólnego sukcesu” – powiedział Olivier Sermeus, dyrektor zarządzający oddziału Astara w Europie Zachodniej.

Zmiany w strukturze biznesowej Nissana w Polsce zostały dziś zakomunikowane pracownikom oraz dealerom Nissana w Polsce i na Ukrainie. Przeniesienie działalności biznesowej Nissana w Polsce do firmy Astara rozpoczyna się dzisiaj i ma się zakończyć w sierpniu br.

Źródło: Nissan