ARC Europe Polska – niezawodne samochody Forda posłużą mobilnym mechanikom

ARC Europe Polska, jeden z liderów branży assistance, zdecydowała się na powiększenie swojej floty o nowe samochody Forda. Posłużą one mobilnym mechanikom. Firma ARC Europe Polska zamówiła 25 sztuk Fordów Transitów Connectów w wersji nadwozia L1 i wyposażeniu Trend z niezawodnym silnikiem EcoBoost.

Samochód wyposażony jest m.in. w moduł FordPass Connect, który za pomocą telefonu pozwala na dostęp do szerokiego pakietu danych eksploatacyjnych samochodu czy informacji o stanie technicznych, a także pozwala sterować zdalnie wybranymi funkcjami pojazdu. Dla operatora pojazdów to niezwykle ważne w kontekście zarządzania całą flotą. Kontrakt obsługuje Grupa PGD.

Oficjalne przekazanie pojazdów odbyło się 17 maja w Salonie Aut Poleasingowych LeasePlan Polska w Warszawie. W symbolicznej ceremonii wręczenia kluczyków do samochodów uczestniczyli przedstawiciele firmy Ford Polska, wraz z Prezesem i Dyrektorem Zarządzającym panem Attila Szabó, firmy LeasePlan Fleet Management Polska z Prezesem Zarządu, panem Rogierem Klop oraz firmy ARC Europe Polska wraz z Prezesem Zarządu, panem Markiem Zefirianem.

Ford Pro ustanawia nowe standardy w dziedzinie elektrycznych pojazdów dostawczych dzięki inteligentniejszemu, skomunikowanemu, w pełni elektrycznemu modelowi E-Transit Courier

Samochody posłużą pracownikom pomocy drogowej. Pojazdy patrolowe są wyposażone w rozbudowany zestaw narzędzi, który umożliwia diagnostykę i naprawę drobnych awarii na miejscu zdarzenia. Wśród nich znajdują się różnego rodzaju klucze mechaniczne, wkrętarki, podnośnik nisko profilowy, przyssawka do szyb o udźwigu 40 kg, lutownica gazowa z akcesoriami, chwytak magnetyczny czy tester do akumulatora. Dostępne są także zestawy bezpieczników, konektorów, oringów czy zacisków służące do napraw, a także środki do czyszczenia oraz szczotki czy zestawy pilników.

Ford E-Transit liderem polskiego rynku BEV

Najczęstsze awarie, które są usuwane na drodze to: wymiana uszkodzonego koła na koło zapasowe lub dojazdowe, rozładowany akumulator, przegryzione przewody, wymiana oświetlenia, uzupełnienie płynów eksploatacyjnych czy zablokowany hamulec ręczny.

ARC Europe Polska dysponuje największą flotą pojazdów patrolowych w Polsce. Mobilni mechanicy zlokalizowani są w najważniejszych ośrodkach miejskich w Polsce. Umożliwia to skuteczną naprawę na miejscu zdarzenia, przez co kierowca nie musi czekać na holownik czy auto zastępcze.

– ARC Europe Polska współpracuje z Fordem już od kilkunastu lat, a wzajemne relacje są na bardzo dobrym poziomie. Jestem niezwykle zadowolony, że nasze samochody zostały wybrane do tak ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, jaką są naprawy na miejscu zdarzenia awarii. Świadczy to o renomie Forda, którego samochody dostawcze słyną z niezawodności i bezproblemowej eksploatacji przez wiele lat. Potwierdza również reputację rodziny Transitów, która spełnia obietnicę „Built Ford Tough” – powiedział Prezes i Dyrektor Zarządzający Ford Polska, Attila Szabó.

ARC Europe Polska to jeden z długoletnich klientów Forda, z którym marka współpracuje już od 2006 roku. Firma jest jednym z liderów branży assistance. ARC Europe to największy dostawca usług assistance w segmencie B2B w Europie, posiadający świetnie prosperującą sieć w ponad 40 krajach europejskich. Firma wkracza także na nowe obszary działalności. Celem jest wspieranie rozwoju elektromobilności oraz zapewnianie rozwiązań mobility i usług connected car przy jednoczesnej ekspansji na nowe rynki.

– Chciałbym serdecznie podziękować panu Prezesowi Attili Szabó za wyprodukowanie i sprzedanie nam tak fantastycznych samochodów. Zapewniam, że będą one mogły sprawdzić się w najtrudniejszych warunkach, z myślą o których zostały zbudowane. Jestem pewien, że się sprawdzą. Dziękuję również za 17-letnią współpracę między naszymi firmami i cieszę się, że ten zakup świadczy o naszym dwustronnym partnerstwie. To przykład fantastycznej współpracy – powiedział Marek Zefirian, Prezes Zarządu ARC Europe Polska.

Finansującym pojazdy jest firma Leaseplan Polska, jeden z kluczowych klientów ARC Europe.

– Wieloletnia współpraca LeasePlan z firmą, która jest liderem w Europie w zakresie świadczenia usług assistance, przynosi wiele obustronnych korzyści. To najlepszy dowód na to, że doświadczony partner flotowy skutecznie zwiększa efektywność operacyjną i optymalizuje procesy biznesowe. Nasze usługi wynajmu długoterminowego, obejmujące finansowanie pojazdów, serwisowanie i zarządzanie flotą pozwalają wspierać mobilność firmy, jak również rozwój tej organizacji – powiedział Rogier Klop, Prezes Zarządu LeasePlan Fleet Management Polska.

Źródło: Ford